اصول برنامه ریزی کنکور 1401 + نکات طلایی

کتاب راهنمای اجرای ارزشیابی کیفی توصیفی در کلاس درس نوشتهی محمد حسنی، راهنمای معلمان ابتدایی است تا الگوی ارزشیابی کیفی توصیفی را در کلاس پیاده نمایند. کتاب راهنمای تدوین بسته پرورش مهارتهای شناختی تالیف دکتر محمود تلخابی با همکاری دیگر مولفان بخشی از گزارشها و نتایج حاصل از پژوهشها و برنامههای تربیتی و پرورش مهارتهای مختلف در کودکان و نوجوانان را بررسی کرده و به بالا بردن سطح کارکردهای اجرایی متخصصان و فعالان در این زمینه کمک میکند. البته مدارس معدودی بودند که از مدتها قبل برای چنین شرایط دشواری برنامه ریزی کرده و با سرمایه گذاری روی ایجاد مدرسه آنلاین زمینه های لازم برای چنین روزی را مهیا کرده بودند. یک مشاور خوب می تواند ویژگی های شخصیتی دانش آموز خود را بشناسد و این نکته را بداند که باید به وی به شکل یک دوست و همراه رفتار کند یا برایش یک معلم سخت گیر باشد؛ مشاور نمونه شرایط های مختلف اجتماعی و اتفاقاتی که پیرامون دانش آموز پیش می آید را درک می کند و با اطلاع از همه این ها برنامه ریزی های او را تنظیم و تدوین می نماید. کتاب اختلالات یادگیری کودکان (خواندن، نوشتن، ریاضی) همراه با رهنمودهای عملی برای والدین و معلمان، توسط زهرا سعدی، نوشته شده است، تا آموزشهای لازم در مورد دانش آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند را به طور کامل شناسانده و در رفع این اختلالات گامی موثر برداشته شود.

مشاور کنکور خوب نی نی سایت

منابع مطالعاتی که رتبه های تک رقمی کشور برای کنکور استفاده کرده اند بعضا با منابع مطالعاتی رتبه های نجومی کنکور یکسان و مشترک بوده است، اما چرا گروهی رتبه تک رقمی کسب کرده و از نفرات برتر کنکور سراسری هستند در حالیکه گروهی دیگر رتبه شش رقمی کسب می کنند؟ هر ساله رتبه های یک یا دو رقمی زیادی با آقای کثیری فر مشاوره داشته اند. یکی از مزایای وجود چنین کلاس هایی داخل فضای مدرسه این است که برنامه درسی دانش آموز با برنامه کلاس های فوق برنامه اش تداخلی نخواهد داشت. مدتی نیز بهعنوان مشاور تحصیلی فعالیت داشتهام؛ یکی از اصطلاحات رایجی که از دانش آموزان زیاد شنیدم این است: که “خودم درسم رو میخونم دیگه. سنجش و ارزشیابی یکی از قطعههای مهم نظامهای آموزش و پرورش هر کشوری است. تحول در رویکرد ارزشیابی تحصیلی دورهی دبستانی در نظام آموزشی ایران از کمّی به کیفی توصیفی یکی از اصلاحات چند جانبه، گسترده و پیچیده است. یکی از مدارس برتر که علاوه بر جلب رضایت دانش آموزانش اقدام به برگزاری اردوی مطالعاتی آنلاین کرد تا دانش آموزان سایر مناطق کشور هم از خدمات آموزشی آن استفاده کرده و بتوانند با نظارت ناظران مطالعاتی در خانه درس بخوانند، مدرسه آنلاین مدبران بارسا بود.

کتاب ارزشیابی در خدمت آموزش (خلاقیتهایی برای ارزشیابی کیفی در کلاس درس) نوشتهی رضا شیبانی فر و مرضیه توکلی، به بررسی ارزشیابی کیفی و محاسن و معایب آن در دورهٔ ابتدایی پرداخته و در پایان کتاب راهکارهایی عملی جهت ارزشیابی در کلاس درس ارائه داده است. با وجود اینکه دبیرستان دخترانه مدبران عنوان بهترین مدرسه خاورمیانه را کسب کرده و جزء برترین مدارس کنکور دخترانه تهران بوده، بزرگترین ویژگی این مدرسه از نظر دانش آموزان و اولیا این است که توجه ویژه ای به استعداد دانش آموزان دارد. شما با توجه به داشتن سابقه انصراف امکان استفاده مجدد از معافیت تحصیلی بعد از انصراف دوم نخواهید داشت. دانش آموزان تمام پایه های هفتم تا دوازدهم از بهترین و به روزترین سیستم مشاوره تحصیلی دنیا استفاده می کنند و از آنها تستهای روانشناسی و شخصیت شناسی حرفه ای گرفته می شود تا هر دانش آموزی براساس استعداد و شخصیت خودش انتخاب رشته کند. مدرسه مدبران با الگوی آموزشی علی میرصادقی طراحی شده که تنها مشاور تحصیلی ایرانی عضو انجمن جهانی مشاوران تحصیلی (SEC) می باشد و در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین مشاور تحصیلی ایران از نگاه مجله Corporate Vision مشاور کنکور تجربی انگلستان انتخاب شد.

برای داشتن یک سال تحصیلی فوق العاده به خصوص برای کنکوری ها این نکته خیلی مهمه که بتونن تمام مسیر رو مثل یک دانش آموز حرفه ای و با کمترین اشتباه پیش برن. در این مدرسه به تک تک دانش آموزان در تمامی رشته ها ارزش و اعتبار داده می شود. همه ما در در طول شبانه روز 24 ساعت وقت داریم و دلیل اینکه بعضی از افراد روز به روز موفق تر می شوند و دست به هرکاری میزنند میتوانند آن را با موفقیت به اتمام برساند و برخی از افراد هیچگاه گام مثبتی رو به جلو بر نمی دارد و همیشه در جای خودشان درجا می زند ممکن است همین برنامه ریزی باشد. از 4 فصل تشکیل شده است: فصل اول (بهار): مهمترین قسمت کتاب هست و اگر درست به آن عمل نکنید، مابقی فصلها به دردتان نمیخورد. مجتبی بیرامی در کتاب کاربرد نظریههای روانشناسی در آموزش – پرورش (تربیت)، به مرور مفاهیم اصلی چهل نظریهی روانشناسی به صورت خلاصه و مفید پرداخته، سپس کاربردهای هر یک از نظریهها را توضیح میدهد.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما