اپل با حذف شارژر و هدفون از قاب های آیفون – زومیت 6.5 میلیارد دلار صرفه جویی می کند


چه زمانی شرکت مینچیدر ژوئن 2020، اپل اعلام کرد که قصد دارد شارژر و هدفون را از قاب آیفون حذف کند، که بسیاری از کاربران را شگفت زده کرد. اپل اعلام کرد که این اقدام برای حفاظت از محیط زیست انجام شده است. وی همچنین خاطرنشان کرد: با کاهش اندازه قاب آیفون، اکنون امکان قرار دادن 70 درصد دستگاه بیشتر بر روی هر پالت حمل و نقل این محصول وجود دارد.

به گفته فون آرنا، قرار دادن جعبه‌های بیشتر روی یک پالت به اپل این امکان را می‌دهد تا تلفن‌های بیشتری را به طور همزمان برای کاربران ارسال کند و در نتیجه استفاده از جعبه‌های کوچک‌تر، انتشار کربن را به دو میلیون تن در سال کاهش می‌دهد. برای مقایسه، با خروج از جاده 500 هزار خودرو سالانه 2 میلیون تن کربن کمتر تولید می شود.

با این حال، همه معتقد نیستند که شارژ و هدفون های قاب آیفون برای محافظت از محیط زیست طراحی شده اند. این افراد معتقدند دلیل سبز اپل برای این اقدام در واقع به رنگ پول مربوط می شود. شایان ذکر است که پس از مدتی شرکت های دیگری مانند سامسونگ نیز شارژر را از جعبه گوشی های خود حذف کردند.

شرکت Minchi متوجه شده است که اپل قصد دارد با عرضه آیفون 12 شارژ را از جعبه حذف کند. سوال اینجاست که آیا اپل تصمیم گرفته است تا با برداشتن شارژر و هدفون از جعبه، هزینه های اضافی از جمله مودم 5G و سایر قطعات را پوشش دهد. ?

به گزارش دیلی میل، اپل با برداشتن شارژر و هدفون از قاب آیفون در مجموع 5 میلیارد دلار (6.5 میلیارد دلار) صرفه جویی کرد. البته این شرکت با حذف لوازم جانبی قاب آیفون، قیمت این گوشی را کاهش نداد. بسیاری از خریدارانی که می خواهند از فناوری شارژ سریع در آیفون خود استفاده کنند، فقط یک آداپتور 5 واتی داشتند که با مدل های قدیمی تر عرضه می شد. به همین دلیل، این کاربران مجبور شدند 19 دلار برای خرید یک شارژر 20 واتی و 19 دلار دیگر برای خرید هدفون هزینه کنند.

بنابراین، اگر مشتریان اپل بخواهند هدفون و شارژر مناسب گوشی خود را خریداری کنند، باید علاوه بر قیمت دستگاه، 38 دلار دیگر نیز بپردازند. با توجه به اینکه اپل سالانه میلیون ها آیفون به فروش می رساند، پرداخت این هزینه های اضافی مطمئناً پول زیادی را برای این شرکت کوپرتینویی به همراه خواهد داشت.

مقاله مرتبط:

علاوه بر این، کاهش اندازه آیفون و قرار دادن 70 درصد دستگاه های بیشتر در هر پالت به اپل کمک می کند تا هزینه های حمل و نقل را تا 40 درصد کاهش دهد و به شرکت های کوپرتینویی اجازه دهد قیمت آیفون را برای کاربر نهایی کاهش دهند. برخی از تحلیلگران تخمین می زنند که این تغییر باعث صرفه جویی 35 دلاری اپل از فروش هر آیفون می شود. اما شاهد کاهش قیمت مدل آیفون نبوده ایم.

طبق آنچه گفتیم، خریداران آیفون نه تنها با عرضه آیفون های جدید در استراتژی اپل صرفه جویی کرده اند. در عوض، آنها باید برای خرید یا تعویض لوازم ضروری هزینه اضافی بپردازند.

در نهایت، صرفه جویی 6.5 میلیارد دلاری اپل با حذف شارژر و هدفون از قاب آیفون به طور مستقیم سود این شرکت را افزایش داد و قیمت سهام آن را افزایش داد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances