اینکه از اول میخونم اشکالی داره؟

روش مطالعه صحیح برای کنکور با درس خوندن برای یک امتحان معمولی کمی متفاوته. دیگه هیچ انگیزه ای واسه درس خوندن نداری؟ با خوندن مقاله چگونه دینی بخوانیم مهم ترین نکات برای یادگیری دینی و حفظ آیات و راهکار های ۱۰۰ زدن در دینی رو یاد می گیرید. از تمام این بازار گرمی ها که بگذریم، تست زدن اصولی قوانین و قواعد خودش رو داره و فقط با تمرین و تکرار می تونید به تسلط زیادی در تست زنی برسید. در مجموع دو نوع تست زنی در منزل داریم: تست آموزشی و تست آزمونی. مطالعه حجم زیادی از درسها و اطلاعات برای آزمونی که چند ساعت طول می کشه، تمرکز و انرژی بیشتری نیاز داره که اگه اصول و روش صحیح اون رو به کار نگیرید، ممکنه در طول مسیر با مشکلات مختلفی مواجه بشید. از آنجایی که نقش مشاوره ی تحصیلی تربیت نیروی انسانی آینده بوده و با توجه به افزایش روزافزون مشکلات روانی – اجتماعی دانش آموزان مانند اضطراب، افسردگی، مصرف مواد مخدر، رفتارهای نابهنجار، مشکلات تحصیلی، گرایش ارتباط با جنس مخالف، مشاوره ی تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مشاور کنکور گاماس

داشتن کمی استرس شما را رو به جلو حرکت میدهد و باعث می شود تا شما با تمرکز و انگیزهی بیشتری کار را پیش ببرید. درس فیزیک یکی از فلسفی ترین علوم پایه ست و مثل شیمی، با مفاهیم کاربردی سر و کار داره. فیزیک هم مثل ریاضیات، درس دردسرساز کنکوری هاست. مقاله اصولی ترین روش مطالعه ( روش SQ3R ) رو بخوانید تا بتونید به کمک روش SQ3R مثل یک حرفه ای برای کنکور درس بخونید. مقاله راه های کاهش استرس امتحان رو بخونید تا با تاثیر ویژگی های شخصیتی کمال گرایی و اهمال کاری بر استرس امتحان و راهکار های کاهش استرس امتحان بیشتر و بهتر آشنا بشید. مقاله کنکور تجربی رو بخونید تا با ۰ تا ۱۰۰ دفترچه کنکور رشته تجربی بهتر و دقیق تر آشنا بشید. آگاهی از تفاوت های ترس و اضطراب و استرس باعث میشه تو هر موقعیتی بدونید دقیقا با کدوم یکی مواجه هستید و بتونید شرایط رو بهتر مدیریت کنید.

مشاور کنکور شاهرود

گروه علوم انسانی نیز یکی دیگر از گروه های آزمایشی است که طرفداران خاص خود را در میان داوطلبان کنکوری دارد. فهمیدن این مطالب هم نیاز به یه سری فرمول و قاعده خاص داره. به طوری که حدود 300 هزار نفر در زیر گروه تجربی در کنکور سال 1394 درس ادبیات را زیر 20% زدند. سلام خسته نباشید خواهش میکنم جواب بدین من سال 92 روزانه پذیرفته شدم بعد از 4 ترم با سه ترم مشروطی اخراجی و انصرافی شدم سال 98 کنکور داده و مجددا روزانه قبول شدم الان هم ترم یکم. با سلام.بتده سال 98 دانشجوی پیام نور بودم و کنکور دادم و انصراف دادم و برق غیر انتفاعی میخونم و ترم 5 هستم.میخواستم بدونم آیا میتونم سال دیگه کنکور بدم و به رشته برق دانشگاه دولتی برم و واحد هامو تطبیق بزنم? من تصمیم گرفته بودم برام سراغ یه مهارت دیگه و درس رو ول کنم . من داشنگاه روزانه بودم رشته برق انصراف دادم کنکور دادم امسال رتبه خب نیاوردم الام میتونم همون دانشگاه برگردمب رشته ام؟ خب این که رفتم یک دانشگاه دیگه یعنی یک بار انصراف دادم یا خیر؟

مشاور کنکور رتبه های برتر

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشه که تا اسم امتحان میاد، ترس و استرس عجیبی احساس می کنید؛ قلبتون تند می زنه، صورتتون سرخ میشه، کف دستتون عرق می کنه و تمام نشونه های استرس رو تجربه می کنید. ما به کمک مشاوران حرفه ای طلوع شیراز مجموعه ای از مقالاتی که به شما در یافتن عادت های درست مطالعاتی و پیاده کردن اون ها کمک می کنه، جمع آوری کردیم تا بتونید بهترین کیفیت مطالعاتی رو تجربه کنید. اگه ما دانش درست و کافی برای مواجهه با استرس رو نداشته باشیم، باعث میشه هم کیفیت درس خوندنمون بیاد پایین و هم نتایج خوبی نگیریم. با اینکه تمام مطالب درسی رو خوندید، اما عملکرد خوبی سر جلسه امتحان و آزمون ندارید. یا مثلا سر جلسه امتحان احساس بی قراری شدید، دلهره و ناتوانی دارید. دانش آموزانی که هنگامی که سر کلاس درس هستند، احساس نگرانی و بی قراری زیادی دارند و این باعث میشه نتونند خوب به صحبت های معلمشون گوش بدن و مطالب درسی رو یاد بگیرند. اولین درس کنکور ادبیات هست و شما وقتی بتونید ادبیات رو به خوبی جواب بدید، با روحیه بهتری می تونید بقیه درس ها رو هم جواب بدید.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما