بررسی عملکرد بهترین مشاوران تحصیلی و کنکور توسط تحلیلگران آموزشی

اما بجز آقای بابایی نمی دانم بقیه اسامی؛ دبیران چه دروسی هستند. سینا تهرانی مشاور کنکور گفت : متأسفانه بنده نمی توانم روش یافتن اندیشه اصلی را در این گفت و گو بازگو کنم ، اما جالب است خدمتتان عرض کنم که پاسخ هایی که مولفین کتابهای قرابت معنایی موجود در بازار به تستهای تالیفی یا سراسری داده اند نیز نشان می دهد که حتی آنها نیز با این اندیشه محوری آشنا نیستند. خانم هرمزی کارشناس رسانه می گوید: « میرصادقی مشاور تحصیلی مجموعه دی وی دی های صد نیز بوده است. این گفت: در دروسی نظیر ادبیات بله به وفور اما در دروسی نظیر عربی و زبان انگلیسی، داستان شناسایی مفهوم اصلی شکل دیگری بخود می گیرد. در جداول زیر بودجه بندی کنکور انسانس 1401 برای دروس تاریخ و جغرافیا در 6 جدول مشخص شده است. خبرنگار آفتاب: یعنی شما می گویید برای پاسخگویی به ۲۵ تست درس دین و زندگی کنکور سراسری نیازی به مطالعه درسنامه های کتابهای کنکور نیست؟ خبرنگار آفتاب: آیا به نظر شما در همین درس دین و زندگی با مطالعه کتاب درسی می توان درصد بالایی کسب کرد، پس پیام آیات که بیشترین میزان تست را در کنکور سراسری بخود اختصاص داده است چه می شود؟

سیناتهرانی در اینباره گفت: به نظر من این عدّه یا دانش لازم در زمینه استراتژی های طرح سوالات کنکور را ندارند و یا مهارت لازم در تدریس و یا پاسخگویی به مسائل شیمی را کسب نکرده اند. سینا تهرانی : بله همینطور است، ساده لوحانه است که تصور کنیم طراحان سوالات کنکور از محتویات این کتابها بی خبر باشند. سینا تهرانی افزود: بله خوشبختانه در کلیه دروس، طراحان از روی مفاهیم اصلی اقدام به طرح تست می کنند. تحصیل کنید پس باید تمرکزتان را بر روی دروسی بگذارید که برای قبولی در آن ها ضریب بالاتری دارند. و در واقع نویسندگان این کتابها با تمرکز بیش از حد بر روی پیام آیات دانش آموزان را به بیراهه کشانده اند! در ادامه افزود: خب وقتی من نام او را در کنار یکی از شاگردانم می گذارم که به سختی ساعات مطالعه اش به هفت ساعت در روز می رسید اما در کنکور همان سال رتبه اش تک رقمی شد، قاعدتاً نمی توانم بگویم آن دانش آموز اول و مشاورش انسان های موفقی هستند. سینا تهرانی مشاور تحصیلی در ادامه افزود: زمانی که من در دبیرستان تحصیل می کردم معلمانم می گفتند: اگر می خواهی در کنکور رتبه خوبی کسب کنی حداقل باید روزانه ۱۲ ساعت درس بخوانی و هزاران تست بزنی شما تا چه اندازه با این تفکر موافق هستید؟

مشاوره کنکور از طریق تلفن همراه

خبرنگار آفتاب: یعنی شما می گویید برای کسب یک رتبه خوب در کنکور سراسری نیازی به مطالعه زیاد و زدن تستهای فراوان نیست بلکه دانش آموز باید روش مطالعه صحیح هر درس را بداند و هوشمندانه درس بخواند. خبرنگار آفتاب: عده ای معتقدند در دروس فیزیک و ریاضیات بدون کلاس کنکور نمی توان درصد بالایی کسب کرد، آیا این گفته مشاور کنکور زبان مشاوران 100 کنکور 99 آنها واقعیت دارد؟ عده ای می گویند : چرا درجه سختی کنکور سراسری با کتاب های درسی هماهنگ نیست، مثلاً مسائل درسی مانند شیمی، چیزی ورای کتاب درسی است ، به گونه ای که حتی دانشجویان دکترای رشته های شیمی نیز به سختی می توانند به آن پاسخ دهند؟ از این رو در صورتی که تمایل به تحصیلی در یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه ای شماره یک تبریز را دارید میتوانید با مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی فنی و حرفه ای شماره یک تبریز ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید. برای کسب درصد بالا در فیریک کنکور 1400 یا 1401 و یا سال های بعد از آن بهتر است یک مدرس مجرب فیزیک را در کنار خودتان داشته باشید.

خبرنگار آفتاب: من این برداشت را از صحبتهای شما کردم که اگر دانش آموز روش مطالعه و درک فرمول های فیزیک یا ریاضیات را ا بداند براحتی می تواند به پرسش های این دروس پاسخ دهد و این وظیفه مدرسین این دروس یا مشاورین تحصیلی است. برنامه ریزی نباید ساعتی باشد بلکه باید حجمی کار شود به طور مثال اگر در برنامه خود قراردهید از ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح فیزیک بخوانم در صورتی که در این ساعت برای شما کاری پیش بیاید کل برنامه روز شما خراب می شود پس برنامه باید حجمی باشد، یعنی حجم مشخصی از یک درس را در یک بازه مشخص تمام کنید، حال زمان خواندن آن می تواند صبح باشد یا شب، برای شروع از ساعت مطالعه کم شروع کنید و سپس روزی نیم ساعت به ساعت مطالعه خود اضافه کنید تا به یک حد ثابت برسید. سینا تهرانی مشاور برجسته تحصیلی گفت: اجازه بدهید برای حفظ اسرار کاری در این مورد اظهار نظر نکنم و فقط به این نکته بسنده کنم که روش مطالعه درس زیست شناسی بسیار شگفت آورتر از دروس دیگر است. بر مفهوم درس تسلط بیشتری پیدا کردم و از دیگران کمک و مشورت گرفتم.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما