بهترین مشاور کنکور ایران: Moshavereh: –

با شرکت در کلاس های کنکور حضوری و یا آنلاین دانش آموزان سوالات خود را با اساتید مطرح می کنند و به جواب سوال هایشان می رسند، از طرفی فعالیت بالا در این کلاس ها میزان یادگیریشان را نیز افزایش می دهد. در حل تست های این دروس (ریاضی و فیزیک) ضرورت دارد که دست به قلم شوید و تا رسیدن به جواب نهایی، تست را دنبال کنید. در زمینه مطالعه دروس مختلف ایده های قدیمی و منسوخ بسیاری وجود دارد که همه روزه داوطلبین کنکور از زبان برخی از مشاورین تحصیلی حاضر در برنامه های تبلیغاتی شبکه های تلویزیون می شنوند، من سعی کرده ام همه آنها را به سطل زباله منتقل کرده و ایده های جدیدی خلق کنم. اینها تصور می کنند صرفاً با کسب نمرات عالی در دبیرستان می توان در کنکور سراسری یا سایر عرصه های زندگی نیز بهترین بود اما واقعیت ها نشان می دهد تعداد بسیاری از این نخبگان نه تنها در کنکور سراسری بلکه در عرصه های مختلف زندگی نیز با شکست های سنگینی مواجه شده اند. به عقیده من این سیستم آموزشی کهنه و فرسوده حقیقتاً کارخانه تولید انسان متفکر و خلاق نیست و بجز عده ای معدود که اغلب با تکیه بر توانایی ها و درایت خویش به موفقیت می رسند، فرزندان این جامعه را برای زندگی در دنیای واقعی آماده نمی کند و متخصص یا دانشمند خلاق ، کارآمد و متفکر چندانی تحویل جامعه نمی دهد، نسل نو نیازمند آموزش و فراگیری روش صحیح تفکر کردن و یادگیری خلاقانه است تا متخصصینی داشته باشیم که متکی به شغل دولتی نباشند، بلکه برعکس افرادی کارآفرین، کارآمد و خلاق وارد جامعه شوند که خود شروع به تولید ثروت حلال و اشتغال نمایند.

مشاور کنکور غیر حضوری

بنده تا جایی که امکان داشته باشد از حضور چنین افرادی در سیستم خود جلوگیری می کنم مگر آنکه والدین یا خود دانش آموزان با واقعیتهای حضور در چنین مدارسی آشنا باشند و به این نتیجه رسیده باشند که حتی کسب معدل بیست در این مدارس هم ضامن موفقیت در کنکور و یا زندگی فردی و شغلی آنها نیست. آیا برای شما تنها موفقیت شاگردانتان در کنکور سراسری مهم است یا آنها را برای موفقیت در زندگی فردی و شغلی نیز مهیا می سازید! ارائه نکات مهم و ضروری تستی، تکنیک های تست زنی، دارا بودن مراکز مشاوره تخصصی جهت برنامه ریزی های دقیق درسی است که تمامی این فعالیت ها از فیلتر روان شناس و مشاوران درسی عبور خواهد کرد تا بطور کاملاً تخصصی ویژه هر دانش آموز و با توجه به توان مندی های فرد موارد لازم اتخاذ گردد. نکته: تکنیک های گفته شده کارایی لازم را ندارند و نمی شود با استفاده از آنها به همه سوالات پاسخ داد، از طرفی زیاد بودن دسته بندی محصولات انتخاب را برای دانش آموز سخت می کند؛ این استاد برای افرادی که ارتباط خوبی با کلاس حضوری برقرار می کنند توصیه می شود. همانگونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان و فرهنگیان در اردیبهشت ماه گذشته بدان اشاره کردند: « نظام آموزشی کنونی برگرفته از نظام آموزشی اروپا است و همچون «اثری موزهای» دستنخورده باقی مانده و کهنه شده است، درحالیکه لازم است نوسازی شود.

زیرا وقتی ایمیل هایی که آنها برای من فرستاده اند را مطالعه می کنم می بینم که آن اعتمادبه نفس کاذب به پدر یا مادر دانش آموز نیز سرایت کرده و تصور می کند چون فرزندش دانش آموز چنین مدارسی است، سینا تهرانی باید بلافاصله برای او فرش قرمز پهن کرده و بدون حساب و کتاب وی را بپذیرد. به عقیده شما یک مشاور تحصیلی حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ یک مشاور حرفه ای می بایست به شاگردانش روش های علمی و هوشمندانه مطالعه ، ایده یابی و تست زنی را بیاموزد، روشهایی که منحصر به خودش باشد و در هیچ کتاب یا در دست هیچ مشاور تحصیلی دیگری نمونه های آن یافت نشود. سینا تهرانی در ادامه به « انتخاب » گفت: فلسفه کار ما این است که همه چیز با یک کار عالی ، هوشمندانه و منحصربفرد آغاز می شود. بله همینطور است، متأسفانه بسیاری از این مدارس با توسل به حربه تأثیر معدل در کنکور سراسری و با هدف بالانگه داشتن آن ولی به قیمت افت شدید رتبه دانش آموزان در کنکور سراسری؛ سرنوشت این عزیزان را در سال حساس کنکور به بازی گرفته اند. تلاش من این نیست که از شاگردانم انسانهای موفق بسازم، بلکه هدف من؛ کمک برای داشتن انسانهایی ارزشمند است.

این روند تا شب کنکور ادامه پیدا می کند.

روش صحیح درس خواندن دانش آموزان - نکات مهم در نحوه مطالعه صحیح به نظر من اگرچه نخبگان دنیا را عوض نمی کنند، ولی آنرا بسوی جلو می برند و این کار را هم خوب انجام می دهند؛ اما با اینحال آنها چون فقط نمرات بالایی می گیرند این بدان معنی نیست که می توانند پیشرفت های علمی شان را به پیشرفت های شغلی تبدیل کنند. بله ، بنده سالهاست که بر این نکته تأکید دارم که حتی معدل بیست امتحانات نهایی نیز در حقیقت اثری در بهتر کردن رتبه داوطلبین و موفقیت در کنکور ندارد، موضوعی که اخیراً رئیس محترم سازمان سنجش نیز از بخش خبر بیست و سی شبکه دوی سیما بگونه ای دیگر بدان اشاره کرد. آیا با فرض تأثیر معدل این هزارنفر، باز هم رتبه آن دو نفر به یک میزان افزایش یا کاهش نخواهد یافت؟ اما در طی این سالها اغلب مدارس غیرانتفاعی با شعار ارتقای معدل؛ اقدام به جذب دانش آموزان بسیاری کرده اند؟ نمره های شما افزایش پیدا می کند، دانش شما بیشتر می شود و از همه مهم تر توانایی شما در جذب و یادگیری اطلاعات ارتقا می یابد. این روند تا شب کنکور ادامه پیدا می کند. ضمن اینکه یک مشاور می بایست بر کلیه دروس عمومی و اختصاصی کنکور تسلط کافی داشته باشد تا بتواند ایده های طراحی تست در هر درس را بخوبی استخراج و در اختیار دانش آموزانش قرار دهد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما