جامعه دوقطبی شده است. اقلیت ثروتمند در مقابل اکثریت نیازمند


فرارو- طبق اعلام دولت، کارمندان و بازنشستگان امسال یک میلیون و 600 هزار تومان دریافت می کنند، اما به ازای هر فرزند کارگر متاهل، 150 هزار تومان بیشتر، 400 هزار تومان و حداکثر شناسه 1400 برای کارگران حدود 8 میلیون تومان است.

به گزارش فرارو، مرتضی افگه، رئیس این کارشناس اقتصادی با اشاره به شکاف بسیار عمیق حداقل و حداکثر دستمزد در ایران گفت: فرارو وی گفت: متأسفانه سال هاست که این موضوع مطرح است اما مدتی است که در رسانه ها مطرح شده است اما با وجود ورود رسانه ها و افکار عمومی همچنان شاهد هستیم که حقوق های نجومی است و مردم دریافت می کنند. . از دریافت چنین حقوقی ابایی ندارند، آن را حق خود می دانند.

وی افزود: متأسفانه در این زمینه ساختار اقتصادی ایران بسیار تبعیض آمیز است و افراد بر اساس صلاحیت و کارایی خود حقوقی دریافت نمی کنند، مانند کارشناس شاغل در طبقه متوسط ​​شرکت های دولتی یا خصوصی. او نه به صورت حرفه ای که حقوق می گیرد، بلکه در همان دسته مدیرانی که بالاتر از کارشناس هستند، از طریق رانت و ارتباطاتی که دارد حقوق های نجومی دریافت می کنند که حقش را ندارد.

دخل و خرج مردم همخوانی ندارد
وحید شقاقی شهری، کارشناس مسائل اقتصادی گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته خانوارهای ایرانی از نظر معیشتی و مالی در شرایط بسیار سختی قرار داشته اند، گفت: طی چند سال گذشته اقتصاد ایران تورم بسیار بالایی را تجربه کرده است و به این ترتیب نرخ رشد حقوق و دستمزدها افزایش یافته است. کارمندان و بازنشستگان 15 ٪ بود ، و دستمزد — حدود 17 ٪.

وی افزود: این تفاوت فاحش بین تورم و رشد دستمزدها باعث کاهش چشمگیر قدرت خرید بسیاری از اقشار جامعه اعم از شاغلین، کارگران و بازنشستگان و از سوی دیگر افزایش متوسط ​​قیمت کالاها شده است. و برخی از دارایی های سرمایه ای مسکن بسیار بالاتر از متوسط ​​تورم بود.

شکاکی گفت: از سوی دیگر این افزایش بی رویه قیمت ها در مورد برخی کالاها و خدمات دیگر نیز صدق می کند و بر این اساس این فاصله عمیق بین رشد دستمزدها و افزایش تورم، سفره مردم را هر روز کاهش داده است. و بخش های مختلف را در یک بحران شدید مالی قرار دهد.

این استاد دانشگاه افزود: نتیجه این وضعیت تضعیف طبقه متوسط ​​است، بنابراین اکنون با یک جامعه دوقطبی مواجه هستیم که از یک سو با اقلیت ثروتمند و از سوی دیگر با اکثریت فقیر و نیازمند روبرو هستیم. برای آینده “. کشور خطرناک است، در این زمینه همه نیروهای کشور باید آستین ها را بالا بزنند و برای احیای طبقه متوسط ​​اقدامات عاجل انجام دهند و طبقه متوسط ​​موتور رشد اقتصادی است و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، طبقه متوسط از نظر اقتصادی از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر بر اساس یک میلیون و 600 هزار تومان برای کارگران و بازنشستگان این موضوع تنها می تواند پوشش دو کودک این گروه ها را پوشش دهد که در حال حاضر درآمد و هزینه افراد بدون نام قابل قبول نیست. ، و واقعاً گذراندن یک ماه از نظر درآمد و هزینه برای مردم سخت است.

شقاگی با اشاره به اینکه دولت باید اقدامات موثری برای افزایش حقوق شهروندان انجام دهد، خاطرنشان کرد: خود دولت ابتدا باید درآمد پایدار داشته باشد که با دستیابی به رشد اقتصادی پایدار اصلاح شود. نظام مالیاتی، فروش اموال مازاد و دارایی‌های دولتی و راهکارهایی از این دست برای جبران کسری بودجه به روش‌های غیرتورمی، افزایش درآمدهای ارزی با رفع تحریم‌ها و … اجرا می‌شود.

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه امروز صندوق های بازنشستگی در شرایط بسیار سختی قرار دارند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه میزان مستمری بازنشستگان یک میلیون و 600 هزار تن تعیین شده است، همین میزان توسط صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​از دولت دریافت می شود. زیرا این صندوق ها در خطر ورشکستگی قرار دارند و اگر دولت از بودجه دولتی به آنها کمک نکند، نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances