راز ساختمان مرموز استون هنج را کشف کنید!

[ad_1]

فرارو- استون هنج باستانی و اسرارآمیز برای دهه ها و حتی قرن ها برای مردم شناخته شده است، اما ماهیت این سازه باستانی هنوز برای ما یک راز باقی مانده است و نمی دانیم برای چه هدفی ساخته شده است. با این حال دانشمندان به تازگی توانسته اند سیستم زمانی را در این ساختمان مرموز که پیش از این برای باستان شناسان ناشناخته بود، تعیین کنند.

به گزارش فرارو، استون هنج یک بنای ماقبل تاریخ در سالزبری-ویلتشایر در جنوب انگلستان است که به گفته بسیاری از باستان شناسان، قدمت آن به دوران نوسنگی و عصر برنز باز می گردد. این مجموعه شامل حلقه ای از سنگ های برجسته است که در اطراف مجموعه ای از نعل اسب ساخته شده از سنگ تراشیده شده قرار گرفته است. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که دشت سالزبری قبل از تأسیس استون هنج منطقه ای با اهمیت مذهبی بوده است، اما محققان در مورد استفاده از استون هنج اتفاق نظر ندارند و هنوز هم نظریه های جدیدی را ارائه می دهند.

در همین حال، برخی از ستاره شناسان بر این باورند که استون هنج در گذشته یک رصدخانه یا تقویم پیچیده بوده است که سازندگان آن دانش ریاضی لازم برای پیش بینی رویدادهای آسمانی را به دست آورده اند. در واقع، یک مطالعه جدید نشان داد که چگونه استون هنج در ابتدا برای محاسبه سال خورشیدی 365 روزه (به عنوان سال گرمسیری) استفاده می شد. فرضیه ای که مدت هاست توسط محققان مطرح شده است، اما هرگز به عنوان مدرک قابل قبول پذیرفته نشده است.

یافته های جدید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق تعداد و مکان جواهراتی است که این سایت را تشکیل می دهند، و همچنین مقایسه ای با دیگر سیستم های تقویم باستانی که ممکن است بر سازندگان استون هنج تأثیر گذاشته باشند. تحقیقات استون هنج برای قرن ها به عنوان مکانی برای ردیابی زمان و فصل وجود داشته است، اما هنوز مشخص نیست که این سیستم چگونه کار می کند. در واقع، مطالعه جدید مبتنی بر تحقیقات قبلی است که نشان می‌دهد صخره‌های سارسن که بخش اعظم استون هنج را تشکیل می‌دهند از یک منبع منشا می‌گیرند. این بدان معنی است که آنها احتمالاً در یک زمان بزرگ شده اند و باید همان عملکرد را با هم انجام دهند.

راز ساختمان مرموز استون هنج را کشف کنید!

از ابتدا، تیموتی دراویل، باستان شناس دانشگاه بورنموث در بریتانیا، محل حلقه های مختلفی را که این بنای تاریخی را تشکیل می دهند مورد مطالعه قرار داد و سپس به چگونگی ارتباط آن با تقویم پرداخت. باستان‌شناسان مدت‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که استون هنج به دلیل موقعیت سنگ‌ها و مطابقت آن‌ها با انقلاب بهاری، نوعی تقویم بوده است، تفسیری که تحقیقات جدید بر اساس آن انجام شده است.

درویل می گوید: «سیستم تقویم پیشنهادی بسیار ساده کار می کند. هر یک از 30 سنگ دایره سارسن نشان دهنده یک روز در ماه است که هر 10 روز به سه هفته تقسیم می شود. میانگین ماه احتمالاً به خدایان اختصاص دارد که با پنج تریلیون در مرکز مکان نشان داده شده است. بنابراین، مانند تقویم خورشیدی، می‌تواند انقلاب‌های زمستانی و تابستانی را از طریق چند سنگ در هر سال نشان دهد.

Drill نشان می دهد که این روش همچنین به عنوان راهی برای بررسی خطاها عمل می کند. اگر روزی خورشید در نقطه انقلابی اشتباه قرار می گرفت، مردم باستان ویلتشایر می دانستند که در محاسبه سال اشتباه کرده اند. یک مطالعه جدید اشاره می کند که به نظر می رسد هیچ یک از ترتیبات استون هنج مطابق با 12 ماه سال نیست، اما ممکن است برخی از سنگ ها گم شده باشند یا جابجا شده باشند. واضح است که معماری استون هنج برای مطابقت با دو انقلاب فصلی به دو نیمه تقسیم شده است.

هفته‌هایی که 10 روز طول می‌کشند ممکن است در حال حاضر غیرعادی به نظر برسند، اما زمانی که استون هنج برای اولین بار ایجاد شد، اینطور نبود. در واقع، تقویم های خورشیدی مشابهی در مصر در آن زمان وجود داشت که به پادشاهی قدیم معروف بود. هفته 10 روزه در سایر مناطق باستانی نیز مشاهده می شد.

درول می گوید: «چنین تقویم خورشیدی در مدیترانه شرقی در قرون پس از 3000 سال قبل از میلاد ایجاد شد و در مصر به عنوان یک تقویم مدنی در حدود 2700 قبل از میلاد پذیرفته شد و در اوایل پادشاهی در حدود 2600 قبل از میلاد به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. مورد استفاده قرار گرفت. مشخص نیست که آیا این دانش می تواند در آن زمان به جنوب انگلستان برسد یا خیر. استون هنج در طراحی و ساخت نسبتا منحصر به فرد است و ممکن است به طور کامل توسط مردم محلی ساخته شده باشد.

دراویل یک شخصیت تاریخی معروف به کماندار آمبربری است که در کوه های آلپ به دنیا آمد اما بعداً در بریتانیا ساکن شد و در نزدیکی استون هنج به خاک سپرده شد. او گفت که به مدیترانه آورده شد. این مطالعه نشان می دهد که برخی از این سؤالات را می توان با تجزیه و تحلیل مصنوعات و کار DNA در آینده پاسخ داد. اکنون به رسمیت شناختن استون هنج به عنوان یک سیستم تقویم بسیار کارآمد، تصور بهتری از زندگی و آداب و رسوم مردم آن زمان به ما می دهد.

درول می‌گوید: «پیدا کردن تقویم خورشیدی نشان‌داده‌شده در معماری استون‌هنج، راه کاملا جدیدی را برای دیدن این بنای تاریخی به‌عنوان مکانی برای زندگی باز می‌کند. جایی که مراسم و اعیاد با تار و پود هستی و حرکات آسمانی در آسمان همراه بود». نتایج این مطالعه جدید در یک مجله معتبر دوران باستان این منتشر شده است.

[ad_2]

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاه