قایق در حال پرواز بر فراز امواج!

[ad_1]

فرارو-شرکت سوئدی Candela اخیرا یک قایق تفریحی جدید به نام Candela C8 ساخته است. قایق بدون استفاده از سوخت های فسیلی، موتورهای پر سر و صدا و بالا و پایین پریدن امواج حرکت می کند. در واقع وقتی سوار این قایق تفریحی می شوید، اصلاً روی آب قایقرانی نیستید، روی آن پرواز می کنید!

به گزارش فرارو، ممکن است قایق تفریحی مشابهی را در فیلم جیمز باند دیده باشید. این قایق می تواند برای یک لحظه روی آب باشد و لحظه ای دیگر – بر فراز امواج، گویی بر فراز امواج پرواز می کند. این هیدروفویل تمام برقی برای حل مشکل بهره وری انرژی که یکی از مشکلات اصلی قایق های برقی است طراحی شده است.

قایق

مایکل مالبرگ، مدیر ارتباطات Candela می گوید: قایق های تندرو معمولی برخی از کم مصرف ترین کشتی های روی زمین هستند و بدنه هواپیمای معمولی 15 برابر بیشتر از یک خودروی خانوادگی در هر کیلومتر سوخت مصرف می کند. اگرچه ایجاد یک قایق تمام الکتریکی می تواند مشکل استفاده از سوخت های فسیلی را حل کند، اما هنوز یکی از مشکلات اصلی فیزیک را حل نکرده است. کشیدن بدنه به داخل آب باعث اصطکاک زیاد می شود و این اصطکاک باعث می شود قایق برقی برای کار به نیروی زیادی نیاز داشته باشد.

قایق

کاندلا می گوید که حتی یک قایق برقی با باتری بزرگ را می توان در کمتر از 30 دقیقه تخلیه کرد. برای حل این مشکل، کاندلا یک هیدروفویل به قایق برقی خود اضافه کرد تا بدنه آن را از امواج بیرون بکشد. بال روی هیدروفویل ها به عنوان بال هواپیما عمل می کند. درست همانطور که هوای حرکت بر روی بال هواپیما باعث ایجاد بالابر می شود، آبی که از طریق یک هیدروفویل جریان می یابد، قایق را به سمت بالا و خارج از آب هل می دهد و کشش را تا حدود 80 درصد کاهش می دهد. در نتیجه C8 می تواند کل خلیج سانفرانسیسکو را پس از یک شارژ دو ساعته با بردی حدود 50 مایل پوشش دهد.

نه تنها هیدروفویل ها این قایق را از یک قایق الکتریکی معمولی متمایز می کند. Candela همچنین طراحی موتور خود را تغییر داد. او موتور گازسوز سنتی قایق را با یک موتور مستقیم با راندمان بالا به نام سی پاد جایگزین کرد که در زیر بدنه قرار دارد و از آب عبور می کند. مالبرگ می گوید: «صدایی نخواهد بود زیرا موتور زیر گیربکس است و قایق بادبانی در سکوت کامل مانند فرش جادویی حرکت می کند.

قایق

C8 اولین پرواز خود را در ماه فوریه به سوئد انجام داد. این شرکت اکنون پیش‌سفارش‌هایی به مبلغ 290000 یورو یا تقریباً 330000 دلار می‌پذیرد. قایق را می توان با گزینه های اضافی مانند سیستم صوتی داخلی، رادار یا حتی دوش آب شیرین سفارشی کرد. Candela بازار قایق های تفریحی و همچنین خریدارانی که از محیط زیست آگاه هستند هدف گرفته است و حتی ممکن است تعداد کمی از علاقه مندان به هوانوردی را به خود جذب کند.

این قایق را می توان با خودروی تسلا نیز مطابقت داد. مالبرگ می‌گوید: «شما احساس نمی‌کنید امواج به بدنه برخورد می‌کنند، اینجا ساکت است و دریا روی شما تأثیری نمی‌گذارد، این کمی شبیه ترکیبی از پرواز و قایق‌سواری است». “این یک احساس جادویی است.”

منبع: cnet

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما