قیمت های شگفت انگیز مرغ و خروس لری!

[ad_1]

فرارو- مرغ و خروس های محلی و معمولی قیمت چندانی ندارند، از 100 تا 300 هزار تن خرید و فروش می شوند. اما مرغ و خروس کتاب ندارند و بازار داغ است. پلتفرم های خرید آنلاین پر از تبلیغاتی است که ادعا می کنند جوجه ها و خروس های آنها واقعی و کمیاب هستند.

به گزارش فرارو، بررسی خروس های GEL در بین آگهی ها نشان می دهد که قیمت ها از 250 هزار تومان شروع و در برخی موارد به 25 میلیون تومان می رسد. اما جوجه های حنجره ارزان تر هستند. بدین ترتیب قیمت آنها از 200 هزار تومان شروع می شود و در نهایت به 8 تا 12 میلیون تومان می رسد.

اکثر آگهی دهندگان نیز نژادهای خروس و مرغ خود را گلن، ابرش، افغان، تاج مهر، کوکو، گنبدی، ترکی، انگلیسی، هندی و زابلی اعلام کرده اند.

یک آگهی دهنده ساکن ارومیه برای خروس انگلیسی خود ۲۵ میلیون تومان قیمت تعیین کرده است. او خروس را هفت ماهه، سیاه و رنگارنگ توصیف کرد. این سه آسیب است و نژاد او مهم نیست. این آگهی دهنده تاکید کرد که قیمت اعلام شده یکسان است و شامل تخفیف نمی شود.

یکی دیگر از آگهی‌دهندگان ساکن منطقه تهران برای دو خروس لاری افغانی خود مبلغ 15 میلیون تومان طلب کرده است. او گفت که به دلیل کمبود جا مجبور شد دو تا از خروس های مورد علاقه اش لری را بفروشد.

قیمت های شگفت انگیز مرغ و خروس لری!

شجره نامه و ماهیت ستیزه جوی خروس لاری قیمت را بالا می برد!

قیمت خروس های GEL غیر معمول است، بنابراین با یکی از آگهی دهندگان فروش خروس های GEL شروع به گفتگو می کنم. او که ساکن زهدان، سیستان و بلوچستان است، گفت که مرغ و خروس را در لارا پرورش می دهد و به همه جای ایران می فرستد.

این آگهی دهنده برای فروش یک خروس و دو قطعه جوجه لاری قیمت ۶ میلیون تومان تعیین کرد. می پرسم چرا قیمت ها متفاوت است؟ تبلیغ کننده پاسخ می دهد که نژاد و ماهیت جنگ طلب خروس های GEL قیمت آنها را افزایش می دهد.

او ادامه می دهد که مثلاً خروس لری گلن بین 300 تا 800 هزار تومان قیمت دارد چون نژاد پرطرفداری ندارد و جنگ زیادی هم ندارد. اما اصالت بالای 2 میلیون است.

میگم اگه جنگ باشه ضرر داره؟ او با تعجب می پرسد: یعنی شما دعواهای مسابقه ای و کامیونی را ندیده اید که چقدر محبوب هستند و چقدر پول در این بازی ها رد و بدل می شود.

از این مرغ و خروس لری می پرسم، لری خروس و مرغش در یک فروش چقدر آب می خورد؟ او پاسخ می دهد که مرغ زردش لری از نسل کور زنجانی است و مادرش مرغ سفیدی از نسل گنبد است. او بعداً در مورد قیمت خود گفت که مرغ زرد را 1.5 میلیون تن می‌فروشد. سپس تاکید می کند که اگر خریدار هستیم، فیلم میدان مرغ را هم دارد و می تواند برای ما ارسال کند.

از او در مورد قیمت لری روستر و اینکه هر کدام را چقدر می فروشد می پرسم. این آگهی دهنده زاهدانی می گوید خروسش استخوانی و پر سیم و قیمت بالایی دارد. بعد می گوید خروس کامیونش را 4 میلیون تومان می فروشد. چند دقیقه سکوت میکنم. بعد میگه خروس لاری گرونه، فیلم مرغ زرد لاری بفرستم؟

چند عدد تخم و مرغ حنجره؟

علاوه بر بازار داغ لاری و مرغ، تخم مرغ و مرغ لاری نیز به فروش می رسد. جالب است که قیمت تخم مرغ و مرغ نیز بسته به نژاد آنها متفاوت است. اما تبلیغ کنندگان برای تخم مرغ لاری از 5000 تن تا 100000 تن هزینه دارند.

جوجه لری هم از 50 هزار تومان شروع می شود و گاهی به شش میلیون تومان هم می رسد. اما قیمت جوجه خروس لری بیشتر از جوجه لری است.

در همین راستا آگهی دهنده ساکن تهران برای خروس مرغ خود 6 میلیون ژل درخواست کرد. او در توضیح آگهی خود گفت که یک جوجه خروس ۱۰ ماهه برزیلی به نام لری فروخته خواهد شد. او بعداً از لری جوجه خروس تمجید کرد.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاه