لینوکس از ویندوز مایکروسافت و اپل مک امن تر است!


فرارو-یک مطالعه جدید توسط Google Project Zero اخیراً نشان داد که پلت فرم لینوکس بسیار امن تر از ویندوز مایکروسافت و مک اپل است. رتبه برتر به این دلیل نیست که لینوکس ذاتاً ایمن است، بلکه به این دلیل است که توسعه دهندگان مسئول حفظ پلتفرم به طور مداوم برای رفع آسیب پذیری های امنیتی تلاش می کنند.

به گزارش فرارو، لینوکس تا کنون بسیاری از ایرادات و آسیب‌پذیری‌های امنیتی را شناسایی کرده است، اما این بدان معنا نیست که پلتفرمی که میلیون‌ها سرور و رایانه خانگی را فراهم می‌کند، برای استفاده روزمره امن نیست.

Google Project Zero اخیراً اعلام کرده است که بر اساس تحقیقات، توسعه دهندگان لینوکس در رفع آسیب پذیری های امنیتی سریعتر از دیگران هستند. با کمال تعجب، به نظر می رسد که توسعه دهندگان لینوکس سریعتر از توسعه دهندگان گوگل نقص های امنیتی را برطرف می کنند. تیم Project Zero آسیب‌پذیری‌های ثابت گزارش‌شده را بین ژانویه ۲۰۱۹ تا دسامبر ۲۰۲۱ بررسی کردند. آنها دریافتند که برنامه نویسان متن باز لینوکس مشکلات امنیتی سیستم عامل را تنها در 25 روز برطرف کردند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان لینوکس به طور مداوم در تلاش هستند تا زمان امنیتی این سیستم عامل را کاهش دهند. در سال 2019، آنها نقص ها را در یک ماه برطرف کردند، اما اکنون می توانند اکثر خطاها را تنها در دو هفته برطرف کنند. اپل حدود 69 روز، گوگل 44 روز و موزیلا حدود 46 روز طول کشید تا باگ ها را برطرف کنند. ویندوز در حال حاضر محبوب ترین سیستم عامل برای مصارف خانگی و اداری است. با این حال، میانگین زمانی که مایکروسافت برای رفع یک نقص امنیتی طول می کشد، حدود 3 ماه است.

لینوکس از ویندوز مایکروسافت و اپل مک امن تر است!  // ویرایش

این گزارش همچنین زمان مورد نیاز برای رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سیستم‌عامل‌های موبایل را تحلیل می‌کند. با وجود تهدیدات امنیتی بیشتر، iOS اپل آسیب‌پذیری‌های امنیتی را سریع‌تر از اندروید گوگل برطرف می‌کند. Project Zero تیم تحقیقاتی امنیتی گوگل است که به دنبال حفره های امنیتی در سراسر پلتفرم ها است. این تیم به توسعه دهندگان 90 روز فرصت می دهد تا در صورت شناسایی نقص امنیتی، آسیب پذیری را برطرف کنند. محققان این تیم می گویند که به طور کلی، همه شرکت ها در این مدت در عیب یابی بهتر و سریعتر عمل می کنند.

سیستم عامل خانگی لینوکس CutefishOS 0.8 بتا
لینوکس نسبت به سایر سیستم عامل ها ایمن تر است، توسعه دهندگانی در سراسر جهان دارد که کدها را بررسی می کنند و اشکالات را برطرف می کنند. CutefishOS یک طراحی ساده و کاربرپسند دارد تا تجربه کاربران خانگی را که می‌خواهند درباره لینوکس بیاموزند، افزایش دهد. CutefishDE یک محیط دسکتاپ کارآمد، زیبا و مدرن است که با فناوری Qt ​​Quick توسعه یافته است. این سیستم عامل دارای یک منوی جهانی در بالای صفحه است که تمامی ویژگی های برنامه را در خود جای داده است. این منو به راحتی ویژگی های برنامه را با سیستم ادغام می کند و همچنین می تواند فضای صفحه نمایش را ذخیره کند. این سیستم عامل یک پروژه متن باز است و هر کسی می تواند کار با آن را بیاموزد.

لینوکس از ویندوز مایکروسافت و اپل مک امن تر است!  // ویرایش

منبع: gizchina

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances