ماتاورهای چینی; چین برای خرید Metaars – Zomit 8 تریلیون دلار رشد کرده است


متواری به معنای «خارج از دنیا» است. این ایده جدیدی نیست و اولین استفاده از این کلمه به کتاب علمی تخیلی Snow Failure در سال 1992 اشاره دارد. با این حال، مارک زاکربرگاولین نماینده غول های فناوری برنامه فیس بوک شرکت خود را که بعداً به “متا” تغییر نام داد، برای ایجاد متاوار اعلام کرد و مدتی بود که بسیاری از کاربران اینترنت نام متاوارز، زاکربرگ و رسوایی ها را در فیس بوک شنیدند.

اما کم کم سایر بازیگران به امکانات بی حد و حصر متاور پی بردند و از برنامه های خود برای به دست آوردن سهمی از نسل بعدی اینترنت صحبت کردند. اگرچه ویژگی های خاصی مانند حضور و سازگاری برای متاور تعریف شده است، اما هنوز هیچکس شکل نهایی را نمی داند و در این بین، هر یک از شرکت های بزرگ فناوری در تلاش هستند تا نسخه مورد نظر خود را به عنوان آینده اینترنت معرفی کنند.

مقاله مرتبط:

به عنوان مثال، زاکربرگ که منتقدان زیادی دارد، مبتنی بر واقعیت مجازی است و دنیایی مانند Ready Number One Player را تصور می‌کند که در آن افراد هدست‌های مخصوصی به سر می‌گذارند و حواس پنج‌گانه خود را با نسخه‌های دیجیتال جایگزین می‌کنند. با این حال، برخی از افراد، از جمله سازنده بازی پوکمون گو، آینده اینترنت را در «واقعیت افزوده» می بینند و معتقدند که متاورزهای زاکربرگ مانند یک کابوس است که می خواهد دنیای واقعی را با مجازی جایگزین کند.

مدتی پیش با برنامه های مایکروسافت برای تبدیل پروژه Vortex آشنا شدیم که باید بر اساس «واقعیت افزوده» باشد. برخی کارشناسان بر این باورند که خرید اکتیویژن بلیزارد به مبلغ 68.7 میلیارد دلار نیز هدفی فراتر از رقابت با سونی دارد و در واقع تلاش جدی مایکروسافت برای پیوستن به متارس است.

اکنون در این آشفتگی شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند متاوار را به روش خود شکل دهند، سرانجام دومین اقتصاد بزرگ جهان مداخله کرده است تا اقدامات پرهزینه رقبا را با سرمایه‌گذاری‌های عظیم 8 تریلیون دلاری تحت الشعاع قرار دهد.

مقاله مرتبط:

از این به بعد، قضاوت در مورد متاورزهای چینی دشوار خواهد بود. اما بر اساس آنچه از اینترنت چین می دانیم، سانسور و مقررات سختگیرانه دولتی احتمالاً سایه سنگینی بر اقدامات شرکت های فناوری می اندازد. با این حال، به معنای خالص، Metawara دیدگاهی از یک جهان غیر متمرکز است که توسط کاربران و شهروندان آن کنترل و شکل می‌گیرد، نه یک نهاد دولتی یا بین‌المللی.

با این حال، در عمل، با توجه به حضور گسترده غول های فناوری که کنترل تمام جنبه های زندگی کاربر را در دست گرفته اند، اجرای چنین مفهومی تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. واضح است که غول های فناوری چینی رویکرد محتاطانه تری نسبت به رقبایی مانند متا و مایکروسافت در پیش گرفته اند. اما برنامه آنها برای ورود به متاور چیست و برنامه های دولتی چه تاثیری بر برنامه های آنها خواهد داشت؟

کدام شرکت های چینی وارد عرصه متارس می شوند؟

گزارش شرکت خدمات مالی آمریکا مورگان استنلی، بازار چین برای توسعه Metawares 52 تریلیون یوان اضافی (حدود 8 تریلیون دلار) هزینه خواهد داشت. شرکت هایی مانند Tencent، NetEase، ByteDance، صاحب TickTock، و Alibaba احتمالاً در خط مقدم شرکت های اینترنتی چینی در Metavars قرار دارند.

با توجه به گستردگی این شرکت‌ها، می‌توان فرض کرد که متاوری چینی در ابتدا بر روی واقعیت مجازی، بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی تمرکز خواهد کرد و کاربران در این پلتفرم احتمالاً قادر به خرید و فروش اقلام مجازی در بازی‌ها یا شرکت در آواتارهای تجاری خواهند بود.

به گفته کارشناسان، آینده شبکه های اجتماعی یک دگردیسی است و همه غول های چینی در دنیای فناوری مجبور خواهند شد این موضوع را بپذیرند تا توجه نسل جدیدی از کاربران اینترنت را به خود جلب کنند. به خصوص در شرایطی که مدل کسب و کار آنها در زمینه گوشی های هوشمند و اینترنت موبایل در حال توسعه بود.

غول های فناوری چینی در مورد متاوارز چه می گویند؟

آواتار دیجیتال در Metawar

دوستت دارم مدیر عامل Tencent، بزرگترین شرکت بازی سازی جهان و در حال حاضر ناشر بیش از 100 بازی موبایل و کامپیوتر در چین، در ماه نوامبر گفت که متاور فرصتی برای توسعه صنایع موجود مانند صنعت بازی خواهد بود. Tencent همچنین مالک سرویس پیام رسان WeChat است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد. به گفته هواتنگ، شرکت او «فناوری و دانش فنی زیادی» برای توسعه متاوار دارد.

به هر حال، در سال گذشته، Baytodens با خرید یک استودیوی بازی سازی بزرگ موبایلی Moonton به قیمت 4 میلیارد دلار، حضور خود را در دنیای بازی افزایش داد تا به طور جدی با Tencent رقابت کند. این شرکت مالک شبکه اجتماعی Tikotak و نسخه چینی آن Douyin است و در ماه آگوست شرکت Pico تولید کننده هدست های واقعیت مجازی را برای رقابت با هدست واقعیت مجازی Oculus Meta خریداری کرد. تقویت Metaars در زمینه واقعیت مجازی و شبکه ها و بازی های اجتماعی.

مقاله مرتبط:

امسال، علی‌بابا اعلام کرد که قصد دارد یک بخش عینک واقعیت افزوده را برای شرکت در جلسات مجازی راه‌اندازی کند که می‌تواند اولین گام برای دسترسی فروشگاه آنلاین به Metaars باشد. علی بابا همچنین برای المپیک زمستانی پکن “تأثیر مجازی” نامیده است دانگ دانگ این یک آواتار دیجیتالی است که اطلاعات بازی های المپیک را در اختیار کاربران قرار می دهد و محصولات مرتبط با بازی ها را در اپلیکیشن خرید آنلاین Taobao متعلق به علی بابا تبلیغ می کند.

Netiz، یکی دیگر از غول‌های بازی چینی، یک بخش در استان Hainan در جنوب چین راه‌اندازی کرده است تا بر برنامه‌های Metawares تمرکز کند. بایدو، یک غول موتور جستجو در چین، سال گذشته یک نرم افزار متا به نام XiRang راه اندازی کرد، دنیای مجازی که می تواند تا 100000 کاربر را به طور همزمان در خود جای دهد. با این حال، مدیران بایدو انتظارات از این برنامه را کاهش داده اند و می گویند هنوز بسیاری از جنبه ها آنطور که انتظار می رفت توسعه نیافته اند و ممکن است شش سال طول بکشد تا به طور کامل راه اندازی شود.

با توجه به همه این صحبت ها، به نظر می رسد که شرکت های بزرگ چینی در حال آزمایش جنبه های مختلف متاوار هستند و از هم اکنون در تلاش برای برنامه ریزی یک پیاده روی فضایی جدی هستند. رفتار – اخلاق چارلز مکبه دنبال زاکربرگ، Metavari چین احتمالاً در ابتدا بر روی بازی‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و یک محیط اجتماعی تعاملی تمرکز خواهد کرد، با ویژگی‌هایی مانند پرداخت‌های آنلاین و خدمات آنلاین مانند WeChat که به فضای Metaars نفوذ می‌کند. .

مقررات چین چه تاثیری بر متاورز خواهد داشت؟

ماتاورز چینی است

نظارت دولتی بر بخش فناوری طی سال گذشته در بحبوحه تمایل شرکت های فناوری چینی برای ایجاد متاوار تشدید شده است. به عنوان مثال، یک تنظیم کننده چینی علی بابا را به دلیل نقض قوانین ضد تراست جریمه کرده است. سپس در ماه اوت، قانون مهم حفاظت از داده ها تصویب شد که همه شرکت های فناوری چینی را مجبور به رعایت آن کرد.

در همان ماه، چین قانونی را تصویب کرد که افراد زیر 18 سال را از بازی بیش از سه ساعت در هفته منع می کرد. این قانون همچنین شامل شرکت هایی می شود که خدمات بازی آنلاین خود را به خردسالان ارائه می دهند.

تحلیلگران می گویند که قوانین فعلی اینترنت چین احتمالاً متاورز را تحت تأثیر قرار می دهد. البته قوانین جدیدی برای به حداکثر رساندن نظارت و کنترل معرفی خواهد شد. پای سانسور ناگزیر به روی متاوار چینی باز خواهد شد و بنابراین این احتمال وجود دارد که مدل چینی از متاوار جهانی جدا شود و تعریف کلی متاوار را تحریف کند.

دو ماه پیش، مقامات چینی مقرراتی را برای نظارت بر استفاده از الگوریتم های محتوای اینترنتی توسط شرکت های اینترنتی تصویب کردند و پیش نویس قانون فناوری Deep Synthesis را ارائه کردند. Advanced Synthesis نرم افزاری است که برای ایجاد یا ویرایش صدا، ویدئو، تصاویر یا تنظیمات مجازی استفاده می شود. تحلیلگران بر این باورند که همزمانی این دو قانون تاثیر بسزایی بر شرکت های چینی خواهد داشت.

علاوه بر این، موضوع ارزهای دیجیتال و بلاک چین نیز مطرح شده است. برخی از فعالیت‌هایی که در Metawara انجام می‌شوند، مانند خرید و فروش زمین یا اقلام مجازی بر اساس پرداخت‌های ارز دیجیتال، احتمالاً در چین مشکل ساز هستند. زیرا دولت در تلاش است تا از استخراج ارزهای رمزپایه و فروش آنها جلوگیری کند. به احتمال زیاد، هیچ ارز دیجیتالی در متا کالاهای چینی وجود نخواهد داشت یا از یک ارز دیجیتال ملی به نام e-CNY استفاده خواهد شد. ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک خلق چین.

پس از همه، شما چه کسی خواهید بود؟

هدست واقعیت مجازی Metavars

در حال حاضر ما ایده مبهمی داریم که می توان آن را بخشی از متاوار نامید. به عنوان مثال، فضای بازی هایی مانند Fortnite و Roblex که در آن کاربران می توانند به عنوان آواتار به تماشای کنسرت خواننده مورد علاقه خود بنشینند، شبیه یک داستان متا به نظر می رسد. علاوه بر این، ما کم و بیش می دانیم که کدام شرکت ها قصد ساخت آن را دارند. اما ما هنوز نمی دانیم متاورز چگونه باید باشد.

وقتی نظریه پردازان قبل از معرفی زاکربرگ از Metawar صحبت کردند، آن را دنیای غیرمتمرکز نامیدند که در آن دولت یا نهاد نظارتی وجود ندارد و محتوای آن توسط خود کاربران ایجاد و توزیع می شود. اما اکنون متا به ما می گوید که متاورز مکانی است که می توانید در خانه های مجازی و غیر واقعی زندگی کنید و حتی دوستان خود را به گذراندن وقت با هم دعوت کنید.

مایکروسافت همچنین می‌گوید که Metawares شامل اتاق‌های کنفرانس مجازی است که می‌توانید کارکنان جدید را آموزش دهید یا با کارگران از راه دور ارتباط برقرار کنید. سرمایه گذاری 8 تریلیون دلاری چین در ساخت متاوار رقم بزرگی است که به نظر می رسد نقش بزرگی در آینده اینترنت ایفا کند. اما مقررات سختگیرانه دولتی می تواند متاوار چینی را از متاوار جهانی جدا کند و بنابراین نسل بعدی اینترنت نه تنها یک نسخه از متاوار، بلکه چندین نسخه از متاوار را نیز میزبانی خواهد کرد.

نظر شما، کاربران زومیت، در مورد متاوارها و غول های فناوری که تلاش می کنند بخشی از این موضوع را به دست آورند، چیست؟

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances