نتایج ناامیدکننده برای پردازنده گرافیکی Intel Arc A380 در آزمایش اولیه – Zomit


اطلاعات در مورد پردازنده های گرافیکی Intel Arc (Alchemist) هنوز به طور کامل فاش نشده است. همچنین به دلیل کمبود مداوم تراشه ها و شایعات در مورد کندی پیشرفت شرکت ها در ایجاد درایورها، انتظارات کاربران از پردازنده های گرافیکی کاهش یافته است. این شرکت می گوید که ماه آینده شاهد استفاده از اولین مدل های پردازنده های گرافیکی در لپ تاپ خواهیم بود. اما تاکنون به جز چند مورد لو رفته و تیزرهای تبلیغاتی کوچک، جزئیات زیادی از محصول آینده اینتل منتشر نشده است.

از TekSpot، ارائه شده توسط SiSoftware Review در سخت افزار جدید اینتل قبل از انتشار، اکنون ایده استما تصور بهتری از قابلیت های کارت گرافیک پایه A380 در بسته کیمیاگر داریم. از نظر مشخصات، ظاهرا A380 به 128 واحد محاسباتی برای مجموع 1024 شیدر با 6 گیگابایت GDDR6 مجهز شده است. با سرعت 14 گیگابیت بر ثانیه متصل می شود. علاوه بر این، 16 بلوک ماتریس Xe (XMX) همچنین دارد.

همچنین لازم به ذکر است که SiSoftware در تست خود فقط از معیارهای OpenCL استفاده می کرد. بنابراین، نتایج ممکن است نشان دهنده عملکرد در محیط بازی نباشد. با وجود داشتن یک گذرگاه حافظه 96 بیتی، A380 اینتل کمی کندتر از Radeon RX 6500 XT AMD بود که دارای یک گذرگاه حافظه 64 بیتی با ساختار ساده‌تر است. همچنین نسبت به کارت‌های گرافیک پایه Nvidia RTX 3050 و GTX 1660 Ti بسیار کندتر کار می‌کرد.

به استثنای 75 وات که به طور قابل توجهی کمتر از 107 وات RX 6500 XT و 120 وات GTX 1660 Ti است، سایر نتایج برای GPU اینتل رضایت بخش نیستند. این احتمال وجود دارد که Intel A380 برای رایانه های شخصی کوچک فروخته شود، جایی که دمای پایین و عملکرد بی صدا می تواند کاستی های باقی مانده را جبران کند.

مقاله مرتبط:

انتظار می رود پردازنده های گرافیکی سری A500 و A700 عملکرد بهتری داشته باشند. SiSoftware هنوز آنها را آزمایش نکرده است. بنابراین برای دستیابی به نتایج باید بیشتر منتظر بمانیم. سری A700 از 512 واحد محاسباتی با 166 گیگابایت حافظه GDDR6 در یک گذرگاه 256 بیتی بهره می‌برد و نتایج آزمایش نشان می‌دهد که عملکرد آن ممکن است نزدیک به GeForce RTX 3070 Ti باشد.

واضح است که A500 میان رده با RTX 3060 مورد انتظار است یا حتی RTX 3060 Ti قابل مقایسه است. اینتل می گوید اولین کارت های گرافیک دسکتاپ Arc در سه ماهه دوم سال جاری در دسترس خواهند بود، بنابراین ما به زودی قادر خواهیم بود عملکرد آنها را در عمل آزمایش کنیم.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances