نفرات برتر کنکور که از نیمسال دوم شروع کردند

من برای انتخاب یک مشاور کنکور توانمند به مشاورین بسیاری مراجعه کرده بودم، تقریباً همه آنها از یک روش مشترک در مشاوره دادن استفاده می کردند و برنامه های درسی شان مشابه یکدیگر بود. تفاوت ایشان با سایر مشاورینی که دیده بودم، همانند تفاوت اتومبیل مرسدس بنز با یک خودروی بسیار معمولی است. این رتبه برتر کنکور در ادامه به شفاف گفت: به نظر من تکیه بر فرمولهای غیرعلمی و خارج از کتب درسی همانند ساخت خانه ای زیبا بر روی گسل زلزله است که هر لحظه می تواند با تلنگری فرو بریزد و در سرجلسه کنکور، اعتماد به نفس دانش آموز را از او گرفته و بر ترس و استرسش بیفزاید. رتبه قبولی و دانشگاه محل قبولی رشته روانشناسی کنکور کارشناسی ارشد شاید از مهم ترین مواردی باشد که هر علاقه مندی به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی چه در سال کنکور و چه بعد از آزمون دادن علاقه مند به کسب آگاهی درباره آن می باشد. بعد از چند آزمون، این انتظار را از خودم پیدا کردم که باید در کنکور، حداقل رتبهی یکرقمی منطقه را کسب کنم. نقطه شروع داوطلبان مختلف در مورد این درس ممکن است طیف وسیعی از 0 تا 80 درصد را در برگیرد.

مشاور کنکور ناصری

مگر در مدارس تیزهوشان برنامه خاصی برای کنکور سراسری ندارند؟ مگر خودتان برای کنکور برنامه ریزی نمی کردید؟ بعد از اجرای این مراحل باید تعدادی تست آموزشی از هر مبحثی که خواندید حل کنید و فعلا نیازی نیست زمان بگیرید بلکه بدون در نظر گرفتن زمان فقط تست می زنید چون فعلا فقط جنبه یادگیری و آموزشی دارند یعنی میخواهید همه نکات تستی که در جواب تست ها هستند رو یاد بگیرید و مطالبی که مطالعه کردید رو در تست ها استفاده کنید. مرسی از اینکه یه جا یه سایتی رشته ریاضی فیزیکا رو هم ادم حساب کردن مدت هاست دنبال اینم بدونم حسابان هندسه گسسته امار چه تغییری کردن هر جا میرفتم فقط فقط فقط تجربی بود متاسفااانه. فقط برخی از معلمان مدرسه ، تکالیف تستی ای ارائه می کردند که دانش آموزان می بایست تا جلسه بعد انجام می دادند. همچنین سخنرانی جذابی در خصوص برندسازی شخصی در حوزه آموزش ارائه خواهد شد. همان موقع من با خود گفتم اگر طراح کنکور سراسری؛ کسر سؤال را به فلان شکل تغییر بدهد، دیگر با روش آن دبیر نمی توان به جواب رسید و جالب است که همان سال، طراحان سؤالات آزمون سراسری، تغییری مشابه ایده مرا ارائه کردند تا ناکارآمدی روشهای غیرعلمی در حل تستهای کنکور را نشان بدهند.

یعنی تأثیر برنامه های درسی و روش های مشاور کنکورتان تا این اندازه پررنگ بوده است؟ ترتیب درس ها رو عوض میکردم اول از همه و بعدش این که وسواس رو بذارید کنار.وسواس برای تست زدن نابودتون میکنه.و بعدش این که وقتی جواب یه سوال رو نمیدونم،یعنی نمیدونم.تمام.به جاش کلی سوال دیگه بلدم پس وقتم رو نمیکشم.همین.با این قانون ها برید جلو و راه و روش خودتون رو توی تست پیدا کنید.به عبارتی قلق خودتون رو بدست بیارید تا موفق بشید. نیاز دارین که تفریح کنین، کار هنری انجام بدین، تحرک داشتهباشین و خیلی چیزای دیگه. بله همینطور است. متأسفانه برخی ها دوست دارند تا از دیگران دروغ بشنوند تا بتوانند به کار آنها اعتماد کنند، من افراد زیادی را می شناسم که تحت تأثیر همین تبلیغات، چندین سال است که پشت سدّ کنکور گرفتار شده اند. نه ابداً زیرا برنامه ریزی درسی کار یک دانش آموز نیست بلکه مسلتزم داشتن تخصص بالا و تسلط بر کلیه ابعاد کنکور سراسری است. من شخصاً اعتقادی به چنین ابزارهایی ندارم زیرا بخش هایی از تدریس دبیران این بسته ها را در شبکه های تلویزیونی دیده ام.

قطعاً طراحی چنین برنامه درسی ای نیاز به مشاور تحصیلی ندارد و از عهده یک دانش آموز ابتدایی نیز برمی آید.اما برنامه درسی مشاورم دربرگیرنده مؤلفه های بسیار کلیدی و تعیین کننده ای برای رسیدن به هدف بود و من هیچگاه با اجرای آن احساس خستگی نمی کردم زیرا یکنواخت نبود و من همواره منتظر تغییرات خاص و مثبتی در برنامه بعدی خود بودم که اجازه بدهید به جزئیات دقیق آن اشاره نکنم. بله همینطور است. دایی من که خود از اساتید دانشگاه صنعتی شریف است، مصاحبه ها و مقالات علمی ایشان را در خبرگزاری ها دنبال می کردند و معتقد بودند که تفکرات ایشان در زمینه آموزش و پرورش و نیز کنکور سراسری بسیار علمی و کاربردی است. به نظر من مهم اجرای دقیق فرامین مشاور و برنامه های هوشمندانه ایشان بود که موفقیت بچه ها را تضمین می کرد. مشاور انتخاب رشته کنکور باید شخصی باشد که تجربه زیاد و قابل قبول داشته باشد و در مورد تمام موارد مرتبط با کنکور و انتخاب رشته کنکور اطلاعات کافی داشته باشد تا بدون کوچکترین نقص و اشتباهی داوطلب کنکوری را هرچه بهتر به سمت موفقیت سوق دهد. شما در هر سطحی که باشید بهترین مشاوره کنکور (نکات بیشتر) ریاضی شما را ارزیابی کرده و بهترین کمک را به شما خواهد کرد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما