کارمندان سابق Nuralink از رویکرد ایلان ماسک به زومیت ناراضی هستند


ایلان ماسک همیشه گفته است که Noralink، شرکتی که او در سال 2016 برای ایجاد رابطه بین مغز و کامپیوتر تاسیس کرد، قرار است کارهای خارق العاده ای انجام دهد. وی در بیانیه ای جدید اعلام کرد که فناوری جدید Nuralink به افراد این امکان را می دهد که تنها از طریق تفکر با هوش مصنوعی پیشرفته ادغام شوند. البته توسعه این فناوری می تواند به درمان بسیاری از افراد مبتلا به ضایعات نخاعی و افراد مبتلا به بیماری های مغزی از پارکینسون تا اسکیزوفرنی کمک کند.

این شرکت در حال حاضر یکی از حساس ترین آزمایشات خود را انجام می دهد، یک آزمایش بالینی انسان-رایانه بر روی انسان. در دسامبر 2021، ایلان ماسک به یکی از شرکت کنندگان در کنفرانس گفت که امیدوار است تا پایان سال 2022، اولین مورد از این تراشه ها در مغز اولین گروه از داوطلبان کاشته شود. در ژانویه 2022، این شرکت در وب سایت خود اطلاعیه استخدام مدیر آزمایشات بالینی را منتشر کرد که نشان دهنده پیشرفت برنامه ایلان ماسک است.

مقاله مرتبط:

اما با نزدیک شدن به این لحظه حساس، نورالینک از آشفتگی داخلی، از جمله از دست دادن چندین عضو کلیدی و یکی از بنیانگذاران شرکت رنج می برد. در مصاحبه ای با مجله فورچون، چند تن از کارمندان سابق Nuralink گفتند که یکی از دلایل اصلی اخراج، محیط کاری پر استرس ایجاد شده توسط ایلان ماسک در این شرکت است.

اکثر کارمندان سابق به دلیل ترس از نقض قراردادهای عدم افشای اطلاعات و احتمال عصبانیت ماسک، خواستار ناشناس ماندن شدند. ایلان ماسک و نورالینک به درخواست های متعدد برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

کارمندان سابق می گویند که ایلان ماسک فشار زیادی بر این استارتاپ وارد می کند تا از برنامه غیرواقعی خود پیروی کند. یکی از کارمندان سابق Nuralink که در سال 2019 به عنوان تکنسین در آنجا کار می کرد می گوید:

در داخل شرکت، مقامات ارشد به شدت از سرعت کار زیردستان خود ناراضی بودند. اگرچه سرعت کار ما واقعا بی سابقه بود، اما ایلان ماسک از کار ما راضی نبود.

چند تن از کارمندان سابق این شرکت می گویند که ایلان ماسک به کارمندان اجازه انتقاد از تامین کنندگان و فروشندگان طرف قرارداد با شرکت را نداده است که با انعقاد قرارداد با تاخیر مواجه شده اند. در واقع مسئول ارتباط با این شرکت خارجی باید در قبال تاخیرها و ضرب الاجل ها مسئول می بود، حتی اگر تاخیر خارج از اختیارات او باشد.

کارمندان سابق می گویند که همه کارمندان نورالینک نگران بودند که ایلان ماسک عصبانی شود زیرا برنامه های جاه طلبانه و غیرواقعی او محقق نشدند. یکی دیگر از کارمندان سابق با اشاره به تجارت ایلان ماسک از جمله نورالینک می گوید:

ترس همه کسانی را که در این امپراتوری کار می کردند تحت الشعاع قرار داد.

این فضای کاری پر از ترس و اتهام، بسیاری از کارمندان را مجبور به ترک شرکت کرد. از هشت دانشمندی که ایلان ماسک برای ایجاد Nuralink استخدام کرد، تنها دو دانشمند بودند پل مورلا و Dankjin SEO هنوز آنجا کار می کنند.

حجم کار بالا به خصوص در شرکتی که بر روی فناوری های حساس و جدید کار می کند و با مشکلات علمی و مهندسی زیادی مواجه است، می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. تیم هنسونمحققی در پردیس تحقیقاتی جانلیا در موسسه پزشکی هاوارد هیوز در اشبرن، ویرجینیا، یکی از اعضای تیم موسس Noralink بود که روی پروژه جراح ربات و همچنین تحقیقات حیوانی و استفاده از مغز کار می کرد. – رابط های کامپیوتری هنسون که در سال 2018 نورالینک را ترک کرد، می‌گوید:

بین سرعت کار ناهماهنگی وجود داشت. مطالعه حساب شده علوم پایه نمی تواند همگام با دستاوردهای مهندسی تولید ابزاری و توسعه فناوری های جدید باشد. ماهیت علوم پایه اساساً کند است.

مهندسان Neuralink گاهی اوقات مجبور بودند تصمیمات خود را در مورد برخی از مسائل مهم مانند طراحی الکترود قبل از اینکه داده های علمی در مورد این موضوع توسط تیم های تحقیقاتی که آزمایش های حیوانی انجام می دادند در اختیار آنها قرار دهند. مطالعات روی حیوانات می تواند ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد، اما مهندسان دائما تحت فشار هستند تا همه چیز را در چند روز یا چند هفته انجام دهند. این کارمند سابق همچنین گفت که تاخیرهایی در تولید تراشه های کامپیوتری برای ارتباطات متفاوت با تراشه های کامپیوتری معمولی وجود دارد. اما با وجود این، ایلان ماسک می خواست هر چه زودتر آزمایش روی انسان ها را آغاز کند.

مکس واکر یکی دیگر از افراد تأثیرگذار نورالینک بود. او در واقع قبل از ترک شرکت سمت مدیرعاملی شرکت را بر عهده داشت. گزارش اخیر Business Insider می گوید که هوداک آشکارا علاقه خود را برای سرمایه گذاری در یکی از رقبای Noralink، Syncron، از طریق صفحه وبلاگ شخصی خود ابراز کرده است. واکر، مانند کارکنانی که قبلا ذکر کردیم، از برخی از رویکردهای ماسک نورالینک ناراضی است. هودک البته خاطرنشان کرد که او همچنان سهامی در نورالینک دارد و لزوماً قصد فروش یا فروش سهام خود در نورالینک را ندارد. با این حال، این شرکت تصمیم گرفت بخشی از سرمایه خود را بر روی رقیب Syncron متمرکز کند. به گفته وی، هم نورولینک و هم همزمان می توانند در مسیر خود موفق شوند. اما هداک رویکرد سنکرونیک را کمی بهتر می داند.

چنین تنش‌هایی برای استارت‌آپ‌هایی که بر روی فناوری‌های جدید و در یک محیط بسیار رقابتی کار می‌کنند، غیرمعمول نیست. پیش از این نیز به دلیل فشار بیش از حد ایلان ماسک به کارکنان اسپیس ایکس و تسلا اعتراضاتی صورت گرفته بود. اما برای یک شرکت مراقبت های بهداشتی حساس تر است. باید دید که آیا Nuralink می‌تواند انتظارات زیادی را که اظهارات ایلان ماسک در مورد قابلیت‌های فناوری جدید شرکتش برآورده کرده است، برآورده کند یا خیر.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان