کشف جرم 60 برابر کوتوله قهوه “مشتری”!یک تیم بین المللی از ستاره شناسان با استفاده از ماهواره نقشه برداری فراخورشیدی عبوری (TESS) یک کوتوله قهوه جدید کشف کردند.

جرم فضایی اخیراً کشف شده “TOI-2119b” نام دارد و تقریباً به اندازه مشتری است، اما 60 برابر بزرگتر از بزرگترین سیاره منظومه شمسی است. این یک کشف در مجله “arXiv. org گزارش شده است.

کوتوله های قهوه ای اجسامی با اندازه متوسط ​​بین سیارات و ستاره ها هستند که 13 تا 80 برابر مشتری جرم دارند. اگرچه کوتوله های قهوه ای زیادی تا به امروز کشف شده اند، اما کشف چنین اجرامی که به دور ستاره های دیگر می چرخند نادر است.

گروهی از ستاره شناسان به رهبری ترون دبلیو. ترون دبلیو. کارمایکل از دانشگاه ادینبورگ در بریتانیا اکنون از کشف یک کوتوله قهوه ای دیگر خبر داده اند که از ستاره کوتوله M یا کوتوله قرمز عبور کرده است. تا به امروز، تنها هشت سیستم از این دست کشف شده است.

گروه کارمایکل از تس برای مشاهده یک گونه کوتوله فعال به نام TOI-2119 استفاده کرد که در فاصله 103.7 سال نوری از زمین قرار دارد. یک سیگنال عبوری روی منحنی روشنایی ستاره مشاهده شد و مشاهدات بعدی نشان داد که این سیگنال توسط یک کوتوله قهوه ای ایجاد شده است.

منحنی نوری نموداری از شدت نور در یک جرم آسمانی یا منطقه در طول زمان است.

مأموریت تس، که منبع نور TOI-2119 را ایجاد کرد، در 16 آوریل 2020 آغاز شد و تا 12 می 2020 و دوباره از 25 می 2020 تا ژوئن 2020 ادامه یافت.

شعاع کوتوله قهوه ای TOI-2119b حدود 1.08 برابر مشتری است. جرم آن 64.4 برابر مشتری تخمین زده شده است. این کوتوله هر 7.2 روز به دور ستاره خود می چرخد ​​و در فاصله 0.06 واحد نجومی از آن قرار دارد. طولانی ترین فاصله زمین تا خورشید که حدود 150000000 کیلومتر است یک واحد نجومی محسوب می شود. دمای موثر این کوتوله قهوه ای 1756 درجه سانتیگراد محاسبه شده است.

ستاره مادر آن، TOI-2119، تقریباً دو برابر خورشید ما اندازه و جرم دارد. درخشندگی آن حدود 0.04 خورشید و دمای مؤثر آن 3347 درجه سانتیگراد است. پیش بینی می شود 2.14 میلیارد سال سن داشته باشد.

با جمع‌بندی نتایج، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که کوتوله قهوه‌ای TOI-2119b ممکن است در یک مدار نزدیک غیرمعمول شکل گرفته باشد یا اکنون به سرعت در حال مهاجرت به سیستم در فاصله‌ای دور است. هر دوی این سناریوها امکان پذیر است و برای تایید هر کدام به تحقیقات بیشتری نیاز است.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances