💫 مشاوره کنکور انسانی 1400

احتمال ۹۹.۹۹ درصد با کنکور آشنایی دارین و طبعا از داغ بودن بازار گرفتن مشاور کنکور هم با خبر هستین. فارغ از درست یا غلط بودن این موضوع شرایط تحصیل آنها به گونهای متفاوت با داوطلبان عادی متفاوت خواهد بود و همین شک و شبهههایی برای آنها ایجاد میکند. من با شما هم نظر نیستم، به عقیده بنده طراحان سوالات کنکور بسیار زیرک و باهوش هستند زیرا نگاه اولیه به مسائل طرح شده توسط آنها نشان از مواجهه دانش آموزان با سوالاتی سخت و زمانبر را می دهد اما در واقع اینطور نیست. دشواری کنکور سراسری 98 | اگر تست های کنکور سراسری 98 سخت بودند چه کنیم ؟ من این برداشت را از صحبتهای شما کردم که اگر دانش آموز روش مطالعه و درک فرمول های فیزیک یا ریاضیات را ا بداند براحتی می تواند به پرسش های این دروس پاسخ دهد و این وظیفه مدرسین این دروس یا مشاورین تحصیلی است.

مشاور کنکور چیست

کنکور مشاور - اشتباه در انتخاب رشته کنکور class= به عنوان مثال در دروسی نظیر زیست و شیمی بسیاری از مشاورین و دبیران مطرح کنکور تصور می کنند با مطالعه و مرور زیاد این دو درس می توان به سوالات آن پاسخ گفت به همین دلیل اقدام به نوشتن جزوات و یا کتب حجیم می نمایند اما حقیقت امر چیز دیگری است. حال آنکه آن دانش آموز ابتدا باید بداند ارتباط مفاهیم و اعداد در آن تست با یکدیگر چیست و چگونه می توان روش حل را یافته و حتی خلاصه نمود. عده ای معتقدند در دروس فیزیک و ریاضیات بدون کلاس کنکور نمی توان درصد بالایی کسب کرد، آیا این گفته آنها واقعیت دارد؟ طراح می خواهد بداند که آیا دانش آموز بدون تفکر و صرفا با دیدن برخی داده ها سریعا شروع به حل مساله می کند و یا کمی تامل کرده و با شناسایی ترفندهای طراح اقدام به حل مساله می کند. حال این پرسش مطرح است که آیا در دروس اختصاصی نیز تکیه بر مفاهیم اصلی مورد توجه طراحان است؟ بله خوشبختانه در کلیه دروس، طراحان از روی مفاهیم اصلی اقدام به طرح تست می کنند.

متأسفانه بسیاری از دبیران این دو درس ادعا می کنند که بصورت مفهومی درس می دهند اما تدریس شان پر است از فرمول های تستی بی پایه و اساس . جناب سینا تهرانی شما به روش مطالعه مفاهیم درس شیمی اشاره کردید اما به نظر می رسد حل مسائل این درس در کنکور بسیار زمانبر و طاقت فرساست. ضمن آنکه حل تستهای گرامر هم روش های خاص و سریع خود را دارد. سال1400ی دانشگاه آزاد ثبتنام کردم برا معافیت سربازی،امسال اگ دانشگاه آزاد قبول شم و دانشگاه جدید برم،میتونم اگ تکمیل ظرفیت اومد هم شرکت کنم؟ من کسی رو ندیدم که رشته تاپ قبول شده باشه و برنامه ریزی روزانه کنکوری انجام نداده باشه! این بسیار مهم است تا بر اساس این تاریخ، برنامه ریزی های درسی خود را انجام داده و برای موفقیت تلاش کنیم. برای مثال هرگاه در یکی از موارد بالا دچار مشکل شدید می توانید به سرعت با مشاور خود درارتباط باشید و به جواب سوال خود برسید. آقا ما یهو دلمون ریخت .. پول های بی حساب کتابی که ازمون میگرفت و ما به بدبختی جور میکردیم به یه طرف ، اینکه حالا باید با راهنمایی های یه مشاور قلابی بریم کنکور بدیم یه طرف دیگه .. ( و صد البته اینکه بعدا دوستان و آشنا در مورد رتبه کنکورمون میپرسن به یه طرف دیگه !

حدودا یه هفته به همراه خانواده و فامیل و آشنا و ممد ( رفیقمون ) داشتیم تلاش میکردیم که (مثلا) بهترین و هوشمندانه ترین پاسخ هارو برای هر سوال آماده کنیم و آخر کار بریم واسه ضبط. راستی اول کار گفتن که باید یه ویدیو ۵ دقیقه ای در مورد خودت و شرایطت بسازی با توضیحات کامل و به یه سری سوال پاسخ بدی. نتیجه : تهرانی اصلا حق نداشته بیاد تو کانال درس زندگی و بگه این ویدیو بصورت انحصاری توسط شاگردانش تولید شده .. چون اون به نحوی ویدیو رو دزدیده بوده ! همینجوری گذشت و گذشت تا اینکه یه روز تو کانالشون یه ویدیو دیدم که زیرش هم نوشته بودند مصاحبه انحصاری دوتا از دانش آموزان آقای تهرانی در هاروارد ! بنده به جرات می گویم و حاضرم در این مورد با بهترین دبیران فیزیک و ریاضیات کنکور وارد مناظره زنده تلویزیونی شوم و آن اینکه کلیه تستهای دروس فیزیک و ریاضیات کنکور فقط با تکیه بر مطالب و فرمول های کتابهای درسی در کمترین زمان ممکن حل می شود. من دو سال پیش کنکور داشتم و با تحقیق هایی که کردم تصمیم گرفتم ( خیرسرم ) از بهترین مشاور کنکور کشور استفاده کنم ؛ طبعا در موردش سرچ کردم و اولین لینک رو ( طبق معمول) باز کردم و اسم جناب سینا تهرانی اومد بالا.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما