5 استراتژی برای معرفی حساب های همسان سازی برای بازنشستگی و رتبه بندی معلمان


فرارو- ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در اوایل بهمن ماه در نامه ای به بیکر کلیباف، رئیس مجلس، 16 لایحه ارائه شده توسط دولت قبلی به مجلس را پس گرفت. یکی از این لوایح مربوط به «یکسان سازی حقوق بازنشستگان» است. به گفته علی بابای، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی، خروج دولت از لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان را می توان با اصلاحات مثبت و منطقی مرتبط دانست. در عین حال به دلیل کسری بودجه جدی، دولت قانون رتبه بندی معلمان را اجرا نخواهد کرد.

به گزارش فرارو، وحید شقاقی شهری، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه شاهد هرج و مرج و بلاتکلیفی در نظام حقوق و دستمزد کشور هستیم، گفت: در حال حاضر شاهد هرج و مرج و بلاتکلیفی در نظام حقوق و دستمزد کشور هستیم. فرارو وی خاطرنشان کرد: در دولت در این زمینه وحدت وجود ندارد، بر سر نرخ رشد و دستمزد اتفاق نظر وجود ندارد. در حال حاضر پرداخت حقوق به کارمندان دولت نیز ناعادلانه است و به همان اندازه دریافت نمی کنند، بنابراین تا آن زمان اگر این گونه باشد، نظام پرداخت در کشور اصلاح نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه این وضعیت پیامدهایی مانند تبعیض، فساد و بی عدالتی را در پی خواهد داشت، افزود: در حال حاضر کارکنان دولت نیز تمایل دارند در شرکت های دولتی مشغول به کار شوند، زیرا حقوق و مزایا در این موسسات 2 تا 3 برابر حقوق دریافتی است. ” این در دولت است، بنابراین خیلی ها سعی می کنند وارد تاریکی قدرت شوند، یعنی شرکت ها برای کسب منافع بیشتر.

شقاگی افزود: این وضعیت در مورد مستمری بگیران نیز تشدید می شود در حالی که حقوق این قشر از جامعه باید بیشتر از حقوق کارگران باشد. به دلیل نیازشان می بینیم که خیلی کمتر از کارمندان فعلی دریافت می کنند، مثلا الان «معلمان می خواهند حقوقشان را بالا ببرند. اگر مستمری بگیران نیز نسبت به معلمان فعلی با مشکلات بیشتری مواجه هستند، اگر حقوق معلمان نیاز به افزایش دارد، حقوق بازنشستگان فرهنگی نیز باید افزایش یابد.

برای افزایش دستمزد چه باید کرد؟
مرتضی عزتی، کارشناس مسائل اقتصادی گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه خروج دولت از لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان لزوماً به معنای اجرایی نشدن آن نیست، گفت: اما اگر دولت بخواهد لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان یا قانون معلمان را مطرح کند باید بخشی از آن را به راحتی انجام دهد. ، در این راستا 5 راهکار وجود دارد که دولت می تواند برای افزایش حقوق بازنشستگان، معلمان و سایرین اجرا کند.

وی افزود: اولاً دولت اگرچه قصد افزایش یارانه ها را دارد، اما نیازی به افزایش یارانه ها ندارد، اما می تواند با استفاده از منابع، حقوق بازنشستگان، کارگران و معلمان را افزایش دهد و از سوی دیگر به اقشار خاصی از جامعه مانند اقشار جامعه افزایش دهد. از کار افتاده یا بیکار را می توان بازنشسته دانست، اما سایر افراد جامعه نیازی به پرداخت یارانه نقدی ندارند و این وجوه باید صرف امور دیگری شود.

عزتی گفت: ثانیاً دولت نیازی به اختصاص بودجه دولتی به موسسات و دستگاه های غیردولتی ندارد، در حالی که در بودجه سال آینده مبالغ قابل توجهی برای این موسسات و شرکت ها پیش بینی شده است که تعداد آنها سوم است، واگذاری شرکت ها و موسسات ضرر دارد. دولت در صورت واگذاری اولاً دولت می تواند پول حاصل از واگذاری آنها را صرف افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کند و ثانیاً لازم نیست این بنگاه ها از بودجه و جیب دولت تلف شود، مردم حقوق می گیرند.

استاد دانشگاه تربیت مدرس افزود: چهارم اینکه دولت باید بودجه های اختصاص داده شده به موارد غیرضروری یا کمتر ضروری را حذف کند. با توجه به وضعیت موجود در کشو، این بودجه های غیرضروری باید به طور کامل کنار گذاشته شود.» سفرهای خارجی مسئولان و مسئولان و همچنین حقوق مأموریت هایی که این افراد بر عهده می گیرند یا موارد مشابه باید متوقف شود، به ویژه در شرایطی که دولت با کسری بودجه شدید مواجه است.

وی ادامه داد: در نهایت دولت اکنون اموال و دارایی های زیادی دارد که به هیچ عنوان استفاده نمی شود اما در عوض دولت هزینه نگهداری و تعمیر این اماکن را پرداخت می کند که مبالغ هنگفتی را به بودجه دولت تحمیل می کند، اما اگر اینها دارایی ها فروخته می شوند و می توانند بخش قابل توجهی از کسری بودجه را پوشش دهند، بنابراین اگر دولت این پنج راهکار را دنبال کند، می توان یکسان سازی حقوق بازنشستگان یا لایحه ای برای معلمان ارائه کرد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان