Geekbench قصد دارد تبلت های سری گلکسی اس 8 را از لیست خود – زومیت حذف کند


چه کاربران از گوشی هوشمند خود به طور کامل استفاده کنند یا نه، هیچ کس نمی خواهد ادعاهای گمراه کننده در مورد عملکرد تلفن های خود بشنود. علاوه بر این ترمز دستگاه های گران قیمت که بیشتر توسط سازندگان انجام می شود، هیچکس دوست ندارد و در برخی موارد حتی می تواند منجر به شکایت از شرکت سازنده شود. پیش از این گزارش هایی مبنی بر ادعاهای دروغین سامسونگ در مورد عملکرد برخی از گوشی های رده بالای این شرکت منتشر شده بود. اما ظاهرا این پایان ماجرا نیست.

سرویس بهینه سازی GOS سامسونگ به نام GOS به صورت پیش فرض بر روی برخی از دستگاه های این شرکت نصب شده است. گفته می شود این برنامه عملکرد بیش از 10000 برنامه غیربازی از جمله Microsoft Office و YouTube را محدود می کند. این بدان معناست که پردازنده و پردازنده گرافیکی با ظرفیت کامل کار نمی کنند و صفحه نمایش دستگاه نیز آنطور که سامسونگ وعده داده شفاف نیست. تا همین اواخر، کاربران می توانستند عملکرد GOS را دور بزنند. اما آخرین به‌روزرسانی برای Samsung One UI این کار را غیرممکن کرده است.

به گفته فون آرنا، استدلال سامسونگ این است که کنترل‌های GOS عملکرد دستگاه را برای جلوگیری از تأخیر بازی و بهبود کنترل دما بهینه می‌کند. البته غول فناوری کره ای هنوز تایید نکرده است که GOS بر برنامه های غیر بازی نیز تاثیر می گذارد.

وب سایت AndroidPlus بیان می کند که GOS یک سیستم پیچیده است که چندین فاکتور از جمله دما و نرخ فریم را در نظر می گیرد و در عین حال عملکرد را در سطوح مختلف محدود می کند. سامسونگ اکنون به‌روزرسانی جدیدی ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد GOS را غیرفعال کنند.

با این حال، تصور عمومی این بود که سامسونگ صادق نیست. به خصوص که این شرکت برنامه های آزمایشی را از لیست برنامه های کنترل شده GOS حذف کرده است، به این معنی که بنچمارک ها عملکرد دستگاه ها را بهتر از آنچه هستند نشان می دهند.

در نتیجه این اقدامات، Geekbench چهار گوشی آخر سری گلکسی اس از جمله سری گلکسی اس 22 را از لیست خود حذف کرد. حال به نظر می رسد این تست نیز قصد دارد سری گلکسی تب اس 8 را از لیست خود حذف کند. AndroidPolis اعلام کرده است که GOS بر عملکرد جدیدترین سری تبلت های سامسونگ نیز تأثیر می گذارد.

زمانی که اپلیکیشن Geekbench به Genshin Impact تغییر نام داد تا سیستم GOS سامسونگ را فریب دهد، تست‌های عملکرد تک هسته‌ای و چند هسته‌ای کمتر از آنچه قبلا اعلام شده بود بود. با این حال، اگر geekbench به صورت استاندارد روی دستگاه‌های سامسونگ اجرا شود، اعداد مرتبط با عملکرد آنها در این تست بیشتر خواهد بود.

مقالات مرتبط:

تأثیر GOS بر هر سه نسخه Galaxy Tab S8، Tab S8 Plus و Tab S8 Ultra تأیید شده است. اما مدل های قدیمی تر مانند S7 Tab و S5e Tab تحت تاثیر این سرویس قرار نگرفته اند.

نتایج متفاوت در بنچمارک های تبلت های گلکسی جدید سامسونگ نشان می دهد که تاثیر GOS بر روی این تبلت ها به اندازه تاثیر این سرویس بر روی سری گلکسی اس 22 نیست که ممکن است تا حدودی به دلیل اندازه بزرگتر تبلت در مقایسه با گوشی های هوشمند؛ زیرا تبلت ها می توانند به راحتی گرمای آزاد شده توسط اجزای داخلی را کنترل کنند. این نشان می دهد که ادعای سامسونگ در مورد تأثیر GOS بر کاهش دمای دستگاه ممکن است درست باشد.

لازم به ذکر است که سامسونگ اولین شرکتی نیست که این کار را انجام می دهد و پیش از این شرکت های دیگری مانند وان پلاس و اپل نیز به چنین رفتاری متهم شده بودند.

البته Geekbench نمی تواند قصد شرکت ها برای کاهش عملکرد دستگاه ها را نادیده بگیرد و اکنون آماده است تا سری گلکسی تب اس 8 را از لیست خود حذف کند. به نظر نمی رسد که تاثیر زیادی بر خریداران سری گلکسی تب اس 8 داشته باشد. اما این قطعا بر شهرت سامسونگ تاثیر منفی خواهد گذاشت.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاهdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان