دانلود iOS 15.4 آیفون امکان پذیر + لیست تغییرات – زومیت

[ad_1]

اپل، ساعاتی پیش، iOS 15.4 و iPadOS 15.4 برای دستگاه های مورد نظر در دسترس است و کاربران می توانند آپدیت جدید OTA را برای iPhone یا iPad دانلود کنند. آخرین نسخه Apple iOS و iPad شامل ویژگی های اضافی، رفع اشکال و عملکرد بهبود یافته این سیستم عامل ها در دستگاه های اپل است.

به گفته اپل اینسایدر، ویژگی کنترل جهانی مورد انتظار و امکان باز کردن ماسک با ماسک از مهم ترین تغییراتی است که نسخه کلی iOS 15.4 و iPadOS 15.4 به همراه دارد.

در زمان تولد ویروس کرونا، کاربران آیفون اپل در باز کردن قفل گوشی خود با مشکل جدی مواجه شدند. آیفون اپل برای احراز هویت از Face ID استفاده می کند و اگر فردی از ماسک استفاده کند، Face ID نمی تواند صاحب گوشی را شناسایی کند.

آپدیت iOS 15.4 اپل در آیفون XS

پس از مدت ها انتظار، بالاخره اپل توانست از اسکنر Face ID کارآمدتری استفاده کند تا کاربر بتواند قفل گوشی را در iOS 15.4 حتی با ماسک باز کند. ویژگی جدید Face ID که فقط در آیفون 12 و گوشی های جدیدتر اپل موجود است، به کاربران اجازه می دهد از یکی از دو حالت این فناوری استفاده کنند. در نتیجه تنظیمات Face ID جدید با ماسک به قسمت تنظیمات اضافه شده است.

توانایی ها ماسک صورت با ماسک از کاربر می‌خواهد هنگام راه‌اندازی از عینک استفاده کند تا دقت سیستم را افزایش دهد. اپل به صراحت اعلام می کند که ویژگی Face ID با ماسک با عینک آفتابی کار نمی کند و حالت Face ID جدید فقط ویژگی های اطراف چشم را اسکن می کند. به همین دلیل نسبت به فیس آیدی معمولی که کاملاً به چهره بستگی دارد، دقت کمتری دارد. اپل می گوید کاربر برای باز کردن قفل گوشی در حالت Face ID با ماسک باید به دستگاه نگاه کند.

در نسخه جدید آیپد اپل شاهد اضافه شدن قابلیت های کنترل جهانی به آی پد هستیم. Universal Control به کاربر این امکان را می دهد که از چندین آی پد و مک با یک ماوس و کیبورد استفاده کند. نسخه جدید اپل آی‌پد و مک، که می‌توان آن‌ها را در کنار هم قرار داد، می‌تواند به موس و کیبورد تکیه کند.

به خاطر داشته باشید که کنترل جهانی با Sidecar متفاوت است. تفاوت اصلی این است که در یک کنترل کننده جهانی، دستگاه نیازی به اتصال به عنوان مانیتور خارجی ندارد. کارهایی که روی هر دستگاه انجام می‌دهید، زمانی که به Universal Control تغییر می‌دهید، یکسان باقی می‌مانند تا بتوانید به راحتی به کار بر روی آن‌ها ادامه دهید.

مقالات مرتبط:

Universal Control نیز از ویژگی Universal Clipboard استفاده می کند که البته بسته به دستگاه محدودیت هایی دارد. برای مثال، نمی‌توانید عکسی را از Mac به صفحه اصلی iPad ارسال کنید. برای استفاده از این ویژگی، باید یک iPad با iPadOS 15.4 یا بالاتر و یک Mac با MacOS Monterey 12.3 یا بالاتر داشته باشید. علاوه بر این، همه دستگاه ها باید از بلوتوث و وای فای پشتیبانی کنند و عملکرد Handoff باید روشن باشد و در فاصله 30 فوتی (حدود 9 متر) از یکدیگر قرار گیرند. در صورت تمایل، می توانید دستگاه ها را از طریق USB متصل کنید.

یکی دیگر از ویژگی های مهم اپل iOS 15.4 پرداخت به ازای کلیک آیفون است. با استفاده از این ویژگی، فروشگاه ها می توانند از اپلیکیشن یا سایر خدمات بدون تماس به عنوان درگاه پرداخت استفاده کنند. در این حالت آیفون به صورت ATM نمایش داده می شود. ویژگی پرداخت به ازای کلیک در آیفون XS و مدل های جدیدتر کار می کند. اپل Stripe را به عنوان یک پلتفرم برای Tap to Pay معرفی کرده است و تا پایان سال جاری پلتفرم های دیگری را اضافه خواهد کرد.

علاوه بر این، آخرین نسخه سیستم عامل اپل شامل 37 ایموجی جدید، یک API جدید برای اعلان های فشار در سافاری، یک ویجت جدید اپل کارت و موارد دیگر است. iOS 15.4 و iPadOS 15.4 با تمام دستگاه هایی که در حال حاضر توانایی اجرای iOS 15 و iPadOS 15 را دارند سازگار هستند. شماره ساخت به روز رسانی جدید 19E241 است.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما