ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال همانطور که می دانید ایمپلنت بهترین راه برای جایگزینی دندان از دست رفته است. کاشت دندان مانند هر روش درمانی دیگری با پیشرفت تکنولوژی تکامل یافته است و انواع مختلفی از جمله ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال وجود دارد. ایمپلنت های دیجیتال از ابزارهای جدید و نرم افزارهای سه بعدی برای انجام جراحی با کمترین برش استفاده می کنند. با ایمپلنت های دیجیتال درد و خونریزی تا حد زیادی کاهش می یابد و پایه ایمپلنت با دقت زیادی در داخل استخوان فک قرار می گیرد.

جراحی ایمپلنت دیجیتال چیست؟

 از دست دادن دندان می تواند برای فرد یک فاجعه باشد و بر سلامت دهان، دندان ها، فک و اعتماد به نفس تأثیر بگذارد. یکی از بهترین روش های درمانی برای جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت دندان است و در این مقاله به بررسی ایمپلنت دیجیتال می پردازیم. جراحی ایمپلنت دیجیتال (که به آن جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای ارزیابی وضعیت استخوان ها و اعصاب استفاده می کند. با این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی معتبر قادر به برنامه ریزی جراحی با کمترین برش خواهد بود. از آنجایی که جراحی ایمپلنت دیجیتال می تواند کوچکترین برش ممکن را ایجاد کند، درد کمتری نسبت به جراحی کاشت سنتی دارد.

 قیمت ایمپلنت دیجیتال

 قیمت ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت های سنتی گرانتر است زیرا نیاز به تجهیزات و تخصص بیشتری از پزشک و پزشک دارد. برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید. جراحی حداقل برش چیست؟ حداقل برش ها در ایمپلنت های دیجیتال برای کاهش درد و بهبودی بیمار و جلوگیری از ایجاد کوچکترین برش در لثه توسط بخیه ها در نظر گرفته شده است. با شبیه ساز سه بعدی ذکر شده کوچکترین برش ایجاد می شود و نیازی به بخیه زدن لثه های خود نخواهید داشت.

 روش کاشت دندان دیجیتال بسیار شبیه ایمپلنت های سنتی است. مراحل پیاده سازی دیجیتال شامل دو جلسه است. ابتدا بیمار عکس های مورد نیاز را تهیه کرده و نزد دندانپزشک می آورد. پزشک پس از بررسی وضعیت کامل استخوان فک و ناحیه بدون دندان، جراحی ایمپلنت را به صورت دیجیتالی شروع می کند.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت های سنتی

 تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت های سنتی به صورت مرحله ای در این است که پزشک سعی می کند با تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته با کمترین درد عمل کند، خونریزی، برش و کاشت دیجیتال با هدف دقت بالا و کم تهاجمی انجام می شود. پزشک پس از معاینه دقیق توسط امکانات مذکور و بیهوشی، فضای کوچکی در لثه برای دسترسی به استخوان ایجاد می کند. سپس دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می کند تا پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک قرار دهد. پس از لحیم کاری پایه به استخوان، نوبت به چسباندن اباتمنت و روکش می رسد. برای پوشش ایمپلنت، مراحل پوشش باید قالب گیری شده و توسط آزمایشگاه به صورت دیجیتالی انجام شود.

چرا ایمپلنت دیجیتال را انتخاب کنیم؟

همانطور که می دانید امروزه انواع مختلفی از ایمپلنت ها مانند ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتال وجود دارد. هر کدام از این نوع ایمپلنت ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. هدف از ایمپلنت های دیجیتال جراحی با حداقل برش است و با استفاده از فناوری های جدید، ایمپلنت در محل دقیق خود قرار می گیرد و باعث افزایش کیفیت و طول عمر ایمپلنت ها می شود. همچنین درد و خونریزی را با حداقل جراحی کاهش می دهد. آیا درد کمتری نسبت به سایر ایمپلنت های دندانی دارد؟ در جراحی سنتی ایمپلنت باید یک برش کامل در ناحیه بی دندانی ایجاد شود و به همین دلیل بسیاری از بیماران به ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند.

جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال نیاز به تصاویر سه بعدی دارد و موقعیت استخوان ها و اعصاب را با شبیه ساز بررسی می کند. برش دیجیتالی ایمپلنت دندان روی لثه شما به قدری کوچک است که بعد از عمل ایمپلنت دیگر نیازی به بخیه ندارید و خونریزی و تورم شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما